Roušky pro postižené

photo on Flickr

Další statisíce roušek od státu dostanou i postižení. Ti obdrží stejný balíček jako senioři. Česká pošta slibuje, že problém s nehygienickým balením zásilek se už nebude opakovat. Reportáž CNN Prima News

Mezi těmi, kteří mají balíček s pěti rouškami a jedním respirátorem dostat, je i pan František. Pobírá totiž invalidní důchod třetího stupně. 

František MACHÁČEK, invalida 
V globálu to nic neřeší, protože když si vezmu tu časovou zónu, v který to můžou používat, i těch věcí, co dostanou, tak to stejně jako pro ně potom už nic neřeší. Ale momentální pomoc to samozřejmě je. 

redaktorka 
Kromě 170 000 lidí s plným invalidním  důchodem by mělo nově dostat ochranné pomůcky i 17 000 zdravotně postižených do 18 let. 

redaktorka; citace: Jana MALÁČOVÁ, ministryně práce a sociálních věcí /ČSSD/ 
Čekali jsme na rozhodnutí Státního ústavu pro kontrolu léčiv, který dnes rozhodl. Nyní finalizujeme debatu o distribuci. Toto téma bych proto ráda projednala hned na příštím jednání vlády. 

redaktorka 
Na rozdíl od problematické distribuce balíčků pro seniory chce příště Česká pošta postupovat jinak. 

Matyáš VITÍK, mluvčí, Česká pošta 
Pokud tyto roušky budeme distribuovat, tak vzhledem k tomu, že to bude nesrovnatelně menší množství než v tom prvním případě, tak veškerá ta kompletace, distribuce, pokud nám i toto bude svěřeno, tak bude probíhat na těch největších třídírnách, to znamená, že doručovatelé už by je pak pouze doručovali. 

redaktorka 
Kromě návrhu ministryně Maláčové bude vláda jednat i o návrhu ministra školství Roberta Plagy. Ten žádá o 10 respirátorů pro každého učitele a další zaměstnance škol v koronavirem nejpostiženějších regionech. 

redaktorka; citace: Aneta LEDNOVÁ, mluvčí Ministerstva školství 
Vláda na svém zasedání 7. 9. pověřila ministra školství jednáním s primátorem Prahy Hřibem ve věci posílení zásob pražských škol respirátory. Jeden respirátor podle vicepremiéra Jana Hamáčka nakoupila Česká republika asi za 53 Kč. Roušku pak zhruba za 8 Kč. 1 balíček tak stojí asi 94 Kč. V případě 10 respirátorů pro učitele by 1 balíček vyšel asi na 530 Kč.

CNN Prima News

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.