Vozíčkáři navštívili středověkou říši v Hodoníně u Kunštátu

ilustrační foto: Flickr.com

Vozíčkáři z Alfa handicap Přerov navštívili středověkou říši v Hodoníně u Kunštátu.

Uprostřed nádherné přírody Českomoravské vysočiny jsme prožili 8 nevšedních dnů ve „středověké říši“. Počasí nám přálo, a proto jsme hodně času věnovali procházkám do přírody, nechyběla ani ranní rozcvička při hudbě a odpolední relaxace, které se při teplém počasí odehrávaly na terase Zámečku.

Účastníci rekondičního pobytu se rozdělili do 4 rodů, které mezi sebou soutěžili ve „středověkých rytířských hrách“ – lukostřelbě, střelbě ze vzduchovky (muškety), pétanque, ruských kuželkách, šipkách i kroketu.
V průběhu pobytu si členové rodů společnými silami vytvořili svůj erb, který zdobil společenskou místnost; z papírových krabic, kartonů a rolí jsme si postavili svá středověká sídla; stali jsme se i zahradními architekty a „naprojektovali“ nejen zahradní úpravy okolí svých sídel. „Středověký ples“ se stal důstojným zakončením našeho pobytu, vozíčkáři předvedli, že i na tanečním parketu jim pohyb není cizí.

Neradi jsme se loučili se „středověkou říší“, v níž jsme prožili týden plný nevšedních zážitků, které si v našich srdcích poneseme do dalších dnů.

Ivana Apolenářová, manažer sociálních služeb

Přerovský deník

https://prerovsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.