Kdo pomáhá?

iílustrační foto: svilen001 sxc.hu

Devět neziskových organizací, které pomáhají zdravotně postiženým nebo sociálně slabým.

Popálky 

Opařili se nebo popálili, a mnohým z nich se tak život otočil naruby. Takovým lidem pomáhá organizace Popálky ze Žďáru nad Sázavou. Ta prioritně dojíždí jednou týdně na popáleninové centrum v Brně. Její působnost je však celorepubliková. Hlavní představitelkou je Jana Lacinová, žena, kterou ve 13 letech popálil elektrický proud. Ta se i s jejími kolegy pravidelně setkává s podobně zraněnými lidmi.
Kontakty
+420 776 259 126
info@popalky.cz 
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Klub vozíčkářů Petýrkova 

Nemoc, úraz, nehoda… Nepříznivý osud jim zkomplikoval život. Stačí však podat pomocnou ruku a lidé na invalidním vozíku zase mohou zvládat řadu věcí jako dřív. Téměř 30 let se o to snaží organizace Klub vozíčkářů Petýrkova (KVP).

  • Tel.: (+420) 727 821 669 (kancelář)
  • E-mailinfo@kvp.cz
  • Praha 4 – Chodov

Colliery Srdcem 

Organizace pomáhá lidem, kterým život ukázal především nepřívětivou tvář. Jsou zdravotně postižení, nebo po úraze. Handicapovaní z Ostravska však mají jedinečnou možnost, jak se se svými neduhy alespoň částečně vyrovnávat. Jednoduše chodí do tělocvičny organizace cvičit společně se speciálně vyškolenými trenéry. Zvyšují si nejen kondici, ale i sebevědomí.

Mírová, Ostrava
E-mail: info@collierysrdcem.cz

Toulcův dvůr 

Stovky vzácných zvířat, příjemné procházky sadem při cvrlikání ptáků nebo cenné mokřady. Dokážete si něco takového představit jen sedm kilometrů vzdušnou čarou od pražského Václavského náměstí? Nemusíte snít, stačí jen zajít do Toulcova dvora! 

Kubatova 32/1
102 00 Praha 10 – Hostivař
Telefon: +420 272 660 500
E-mail: info@toulcuvdvur.cz

Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík 

Kde jen těžko pomáhají lékaři, může lehce pomoci pes. Tlapku naděje už téměř 20 let podává spolek Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík z Třeboňska. Učí chlupáče tzv. canisterapii, která pomáhá seniorům i lidem s postižením.
Domanín 150, Třeboň
ludmila.cimlova@canisterapie.org

Elim Vsetín 

Přišli o střechu nad hlavou a celý svět se k nim otočil zády. Přitom leckdy to nebylo jejich vinou. Lidé bez domova však mají i tak naději na lepší život. Našli ji v organizaci Elim Vsetín. Ta lidem stojícím mimo zájem společnosti nabízí odpočinutí a úlevu před další cestou životem.

Ildža Miroslav, Mgr.ředitel 720 736 720 miroslav.ildza@elimvsetin.cz

Sdružení Neratov 

Malebná vesnička Neratov na hranicích s Polskem měla namále. V roce 1989 měla jen dva obyvatele, před zánikem ji zachránil kněz Josef Suchár (61) s týmem lidí, kteří nechtěli, aby poutní místo zmizelo z mapy! Do Neratova nyní po obnově jezdí tisíce turistů, dokonce zde bydlí na 150 lidí. S obnovou pomáhají i lidé s postižením.

Bartošovice v Orlických horách 84,
jana@neratov.cz


Mezinárodní vězeňské společenství 

Dostali se na scestí a skončili ve vězení. Když znovu vstoupí do svobodného života, často nevědí, kudy kam. Až 70 procent trestaných lidí končí znovu v kriminále. Boj proti recidivě svádí už 10 let Mezinárodní vězeňské společenství (MVS). To pomáhá i obětem trestných činů nebo dětem vězňů.

Balbínova 550/10
120 00 Praha 2 – Vinohrady

info@mvs.cz

Freya 

Narodili se se zdravotním zd postižením nebo jim život obrátil naruby úraz. I tito lidé mají sexuální touhy, potřeby, otázky. Čtyři roky jim pomáhá organizace Freya.

Palác YMCA, Na Poříčí 1041, 110 00 Nové Město
poradenstvi@freya.live

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.