Pomoc v hmotné nouzi pro matku samoživitelku

emma freeman portraits photo on Flickr

Otázka: Dobrý den, prosím Vás o radu. Jsem samoživitelka se třemi dětmi. Jejich otec alimenty neplatí. Protože se z dávek hmotné nouze vyžít nedá, našla jsem si brigádu, kde jsem brala 7700 Kč měsíčně, pracovala jsem tam tzv. na černo. Někdo mě udal a Úřad práce mi odebral všechny dávky pomoci v hmotné nouzi. Co mám nyní dělat, jaké jsou další možnosti pomoci?

Odpověď: Odebral-li Vám Úřad práce dávky pomoci v hmotné nouzi, musel o jejich odebrání vydat rozhodnutí, v němž bylo uvedeno, z jakého důvodu a na jak dlouhou dobu Vám jsou dávky odebírány. Dle zákona č. 111/2006 Sb., Zákon o pomoci v hmotné nouzi může dojít k zastavení výplaty dávek pomoci v hmotné nouzi či jejich odejmutí, pokud nejsou Úřadu práce oznámeny změny skutečností, jež jsou rozhodné pro nárok na dávku např. výše Vašich příjmů.

Je možné, pokusit se o získání příspěvku na bydlení ze systému dávek státní sociální podpory. Žádost se podává na Úřadu práce v místě Vašeho bydliště. Jednou z podmínek pro získání dávky je trvalý pobyt žadatele a osob s ním společně posuzovaných v konkrétním bytě či nemovitosti.

Máte-li nedostatek potravin pro sebe a své děti, doporučuji Vám, abyste se obrátila na některou z charitativních organizací v místě Vašeho bydliště se žádostí o poskytnutí potravinové pomoci, která bývá v případě možností organizace poskytována rodinám s nízkými příjmy.

Hrozí-li Vám ztráta bydlení, doporučuji Vám, abyste vyhledala pomoc azylového domu pro matky s dětmi, kde by Vám mohlo být poskytnuto ubytování po přechodnou dobu. Pracovnice azylového domu Vám jistě pomohou s vyřízením potřebných sociálních dávek, ze kterých budete moci pobyt v azylovém domě hradit.

admin

(Visited 32 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.