Díky daru koupila nemocnice dvě speciální lůžka.

ilustrační foto: PhotoRack

Pelhřimov – Dvě elektricky polohovatelná lůžka včetně antidekubitních matrací mohla díky finančnímu daru nakoupit Nemocnice Pelhřimov. Přes třicet tisíc korun totiž pelhřimovské nemocnici darovala stavební společnost. Lůžka poslouží na oddělení paliativní péče. „Díky nabídce od firmy SWIETELSKY jsme zhodnotili stav našich pomůcek a rozhodli se zakoupit dvě repasovaná lůžka, která jsou stále v záruce a plně funkční. Jednání se zástupci stavební firmy bylo velmi příjemné, ale především rychlé. Poté, co se dozvěděli, že finanční podpora poputuje na paliativní péči, neváhali ani chvilku,“ sdělila Tereza Mašková, zdravotní sestra z oddělení paliativní péče Nemocnice Pelhřimov.

Paliativní péče pelhřimovské nemocnice v současné době disponuje sedmi elektrickými polohovacími lůžky, dvěma toaletními křesly, invalidním vozíkem či kyslíkovými koncentrátory. „Těch bychom uvítali klidně více. Je to obdobné jako s ostatními pomůckami. Vždy se najde období, kdy máme potřeb dostatek a naopak, kdy bychom jich potřebovali více,“ dodala Markéta Fuchsová, koordinátorka paliativní péče pelhřimovské nemocnice.

Velkým pomocníkem jsou pro pacienty paliativní péče kyslíkové koncentrátory, které umožní být pacientům v domácím prostředí i při potřebě kyslíkové podpory. „V této covidové době se kyslíkové koncentrátory hodí velmi, protože je mnoho pacientů, kteří jsou závislí na kyslíku,“ sdělila Markéta Fuchsová. Paliativní péče Nemocnice Pelhřimov má v současné době sedm kyslíkových koncentrátorů.

Jihlavský deník

http://www.jihlavsky.denik.cz/

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.