Doprovod ZTP/P a cestování v letadle

Otázka: Dobrý den, jak je to prosím s cestováním v letadle? Může se průvodce držitele ZTP/P domáhat slevy?

Odpověď: Dle § 36 zákona č.329/2011 Sb., Zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, má průvodce nárok pouze na bezplatnou přepravu v rámci vnitrostátních spojů (tzn. spoje 2. třídy) a městské hromadné dopravy. Průvodcovskou slevu u leteckých společností nelze nárokovat. Doporučil bych Vám, obrátit se s tímto dotazem na konkrétní leteckou společnost.

admin       

(Visited 5 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.