Parkovací průkaz

Dotaz:

Mám nárok na kartu do auta pro invalidy? Mám rakovinu tlustého střeva (vývod), bez cizí pomocí nikam nedojedu (nedojedu), je mi 71 let a špatně se pohybuji.

Odpověď:

Parkovací karta je vázána na průkaz ZTP, nebo ZTP/P. Tudíž, nejprve je potřeba získat průkaz ZTP, nebo ZTP/P. Pro získání je třeba doložit zprávy o nepříznivém zdravotním stavu, který trvá nebo má dle lékařských poznatků trvat jeden rok. Je potřeba, aby veškeré lékařské zprávy od odborných lékařů měl k dispozici Váš praktický lékař. Na průkaz osoby se zdravotním postižením mají nárok osoby s tělesným, smyslovým či duševním postižením. (viz. § 34, zákona č.329/2011 Sb., Zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením). O přiznání průkazu ZTP, nebo ZTP/P můžete požádat na úřadu práce v místě vašeho trvalého bydliště.

Po přiznání průkazu ZTP, nebo ZTP/P si můžete požádat o parkovací průkaz, jenž je vázán právě na průkaz ZTP, nebo ZTP/P. S nimž se musíte při přepravě vozidlem následně prokazovat. Žádost o parkovací průkaz se podává na obecním úřadě s rozšířenou působností. Na úřad je potřeba s sebou vzít průkaz ZTP, nebo ZTP/P, rozhodnutí o jeho přiznání, fotografii a občanský průkaz k prokázání totožnosti.

Parkovací průkaz je nutné mít umístěn ve vozidle a to tak, aby bylo vozidlo tímto průkazem viditelně označeno.

admin

(Visited 13 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.