Kalendář z Cirkusu Humberto pomůže postiženým dětem z jihu Moravy

ilustrační foto: annikaleigh / Flickr.com

Drezérka koní, krotitel, klaun, vrhačka nožů a žonglérka. Cvičitelka psů, lam, drezérka slonů, hadí ženy. Úžasné účesy, líčení a kulisy světoznámého Cirkusu Humberto. Kalendář, který vydal Spolek Agility Ráječko z Blanenska, nedávno pokřtila režisérka Alice Nellis. Pomůže dětem s Downovým syndromem.

„Každé dítě představuje určitou cirkusovou profesi. Cirkus Humberto dětem poskytl pro focení i svoje zvířata a zázemí. Určitě nejzajímavější bylo focení se slonicemi Sharon a Baby,“ uvedla fotografka Johana Spáčilová.

Výtěžek z prodeje velkoformátového kalendáře s dvanácti fotografiemi, který stojí pět set korun, poputuje na aktivity dětí. Zájemci si ho mohou objednat přes portál nejsmedown.

Kalendář začíná symbolicky březnem. Na 21. března připadá Světový den Downova syndromu.

„Výtěžek z prodeje kalendáře bychom rádi věnovali dětem na jejich terapeutický tábor. Vzhledem k tomu, že v této náročné a těžké době jsou děti odtrženy od terapií i kamarádů, pevně věříme, že v létě tábor uspořádáme. A splníme dětem jejich přání,“ řekla za Agility Ráječko předsedkyně spolku Olga Darmovzalová.

Jan Charvát

Vyškovský deník

https://vyskovsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.