Vlastník a provozovatel motorového vozidla

Flickr.com

Dotaz:

Mám syna, který je osobou s hlubokou mentální retardací. Zastávám u něho funkci opatrovníka.

Syn má nárok na zvláštní pomůcku (příspěvek na pořízení motorového vozidla). Chci se zeptat, kdo bude vlastníkem vozidla?

Bude auto patřit mě jako opatrovníkovi, nebo bude automobil v jeho vlastnictví?

Odpověď:

Motorové vozidlo, na které bude osobě se zdravotním postižením poskytnut příspěvek na zvláštní pomůcku, musí být ve vlastnictví osoby, které bude příspěvek na zvláštní pomůcku přiznán. Dávky dle zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením jsou přiznávány zdravotně postiženým osobám na základě jejich dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu.

Jste-li opatrovníkem, budete za něj samozřejmě podávat žádost o přiznání příspěvku na zvláštní pomůcku Vy. K žádosti doložíte rozhodnutí soudu, které Vás bude opravňovat k úřednímu jednání.

Předběžná cenová nabídka motorového vozidla, faktura za zakoupené vozidlo i technický průkaz však musí být vedeny na jméno zdravotně postižené osoby, které byl příspěvek na pořízení motorového vozidla přiznán.

Zdravotně postižená osoba se do registru vozidel zapíše jako vlastník. Vy se do registru vozidel zapíšete u tohoto vozidla jako jeho provozovatel, neboť budete fakticky vozidlo užívat k přepravě zdravotně postižené osoby.

admin

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.