Invalidé mohou včelařit. V Centru Kociánka mají nově speciální úl ze Slovinska

ostropestřec včela

Jak se starat o včely se nově naučí klienti brněnského Paracentra Fenix. Úl upravený speciálně pro vozíčkáře získali pro svou provozovnu v Centru Kociánka od Slovinského včelařského svazu.

Včely budou mít k opylování ideální podmínky. „Úly budou umístěny v zahradě v blízkosti skleníků. Díky tomu bude zajištěný přísun různých rostlin,” přiblížil ředitel Paracentra Fenix Michal Odstrčil.

Samozřejmostí je podle něj prvně klienty naučit, jak se o včely řádně starat. „Díky tomu pak budou vyrábět různé produkty s obsahem medu, mateří kašičky či propolisu,“ podotkl Odstrčil.

V úterý se v Centru Kociánka konalo slavnostní zahájení projektu. Účastnili se ho i slovinští zástupci. „Slovinsko má dlouhodobou tradici včelařství. Původní projekt s cílem přiblížit paraplegikům včelařství u nás vznikl před čtyřmi lety. Jsem ráda, že se jej daří šířit i za hranice,” prohlásila velvyslankyně Slovinska v České republice Tanja Strnišaová.

Díky projektu vznikla i původně slovinská Včelařská příručka pro invalidy. Ta už byla přeložena do češtiny a je k dispozici prvním klientům centra.

ŠTĚPÁN BUBÍK

Brněnský deník

https://brnensky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.