Hokejový zápas, kdy se skóre nepočítalo na góly. Důležitý byl jiný výsledek

Pardubičtí strážníci včera v rámci charitativního hokejového utkání vybrali na pomoc nemocné čtyřleté Sofince ze Srnojed 77 000 korun. Už pár měsíců poté, co se Petrovickým jejich druhé dítě narodilo, se ukázalo, že Sofinka musí každý den ze všech sil bojovat se vzácným onemocněním. Trpí nejtěžší formou spinální svalové atrofie. Právě strážníci z Pardubic si její příběh našli na sociálních sítích a rozhodli se jí pomoc. Vznikl nápad uspořádat hokejové utkání a výtěžek darovat na léčbu.

Strážníci z Pardubic si příběh malé Sofie našli na sociálních sítích a rozhodli se jí pomoc. Vznikl nápad uspořádat hokejové utkání a výtěžek darovat na léčbu.

„Mile nás to překvapilo. Nejdříve jsme z toho měli trochu strach, je to vlastně zatím největší akce pro nás. A je to strašně hezká věc, líbí se nám, že se nejen o Sofiince, ale o téhle nemoci dozví více lidí,“ řekla maminka malé Sofie. Každý pacient s touto nemocí potřebuje ke svému životu různé pomůcky a nezbytnou péči druhých. Samotná léčba spočívá hlavně v pravidelných rehabilitacích a cvičení. Více o životě s touto nemocí rodina sdílí na sociálních sítích.

„Rádi bychom, aby se lidi dozvěděli o té nemoci, že lidé s tímto onemocnění jsou mezi námi. Když lidé vidí vozíčkáře, tak často nechápou, že tito lidé jsou mentálně úplně v pořádku, mají jen fyzický handicap. A pro nás současně nejtíživějším důvodem zveřejnění příběhu je ten, abychom pro Sofinku dokázali zajistit peníze na pomůcky a léčbu,“ pokračuje maminka.

Díky hokejové charitativní akci bylo vybráno padesát sedm tisíc a soupeř městské policie, společnost Ronal Group, přispěl navíc dvaceti tisíci. Celkem bylo tedy vybráno přes sedmdesát tisíc korun.

„Peníze půjdou na intenzivní rehabilitační pobyty, které jsou momentálně nejnákladnější. A rovněž rehabilitační a zdravotnické pomůcky. Jako je například elektrický vozíček, na který nám pojišťovna nic nepřidala a podobně. Celá rodina věříme, že se jednou na tu svou cestu životem vydá ‚po svých‘,“ říká maminka.

Přes svůj handicap a veškeré trápení, které si již Sofinka prožila v nemocnicích, neztrácí dobrou náladu a chuť do života. Touží po splnění úplně obyčejných dětských přání. „Jsme pyšní, že můžeme být rodiči tak silné a statečné bytosti! To, co Sofinka postrádá v pohybových dovednostech, s grácií nahradí smíchem a dobrou náladou,“ na závěr dodávají rodiče.

Spinální svalová atrofie

Jedná se o genetické onemocnění, které způsobuje ochabnutí všech svalů v těle. Každý pacient s touto nemocí potřebuje ke svému životu různé pomůcky a nezbytnou péči druhých. Samotná léčba spočívá hlavně v pravidelných rehabilitacích a cvičení.

Nikola Remešová

Pardubický deník

https://pardubicky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.