Sousedé z Lukova vyrazili na pomoc ochrnutému Lukášovi. Na kole i po svých

Obdivuhodnou vlnu solidarity projevují obyvatelé Lukova na Znojemsku. Zasáhl je osud jednoho z nich, mladého Lukáše Klebana. Nedávno zdravý student střední školy si ještě pár měsíci užíval života stejně jako jeho vrstevníci. Tvrdou ránu mu ale na jaře zasadila zákeřná meningoencefalitida.

Je upoután na lůžko a plně odkázán na péči své rodiny. „Průběh nemoci byl tak zdrcující, že syn upadl po pár dnech do bezvědomí, začali mu selhávat orgány. Lékaři zjistili četná poškození mozku, znovu se učí mluvit i jíst. Od pasu dolů je ale zcela ochrnutý.“ uvedla zdrcená matka dvaadvacetiletého Lukáše, Lenka Klebanová.

Lukovští posílají peníze na jeho léčbu na transparentní účet, který zřídila tamní radnice. V současné době se tam nachází přes sto třicet tisíc korun. Přispívají i do pokladniček, které se objevují na místních akcích.

Lukovský okruh

V sobotu uspořádali charitativní akci Lukovský okruh. Nasedli na kola, běželi nebo jen šli asi pětikilometrovou trasu po okolí. „Akce se zúčastnilo kolem stovky lidí, kteří přispívali penězi do zapečetěné pokladničky na startu. Kolik se přesně vybralo, spočítáme v pondělí na radnici,“ uvedl za pořadatele Vojtěch Čabala.

Dobrodinci mohou dál posílat peníze na transparentní účet 6131257399/0800 u České spořitelny. Peníze potřebuje rodina na Lukášovu rehabilitaci, invalidní vozík a další zdravotnické pomůcky.

Dagmar Sedláčková

Deník

https://www.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.