SONS Bruntál tentokrát v Lázních Slatinice. Došlo i na památky a tombolu

Ve dnech 27.9.2021 – 30.9.2021 se 24 členů a jejich průvodců z bruntálské odbočky SONS zúčastnilo sociálně rehabilitačního a rekondičního kurzu pro nevidomé a slabozraké, který se konal v krásném prostředí Lázní Slatinice u Olomouce.

V rámci kurzu proběhl také nácvik prostorové orientace v areálu Lázní Slatinice a nácvik sebeobsluhy pod vedením paní Mgr. Veroniky Haiclové vedoucí střediska Tyfloservis Olomouc.

Firma Spektra nám představila novinky na trhu pro nevidomé a slabozraké, účastnici kurzu měli možnost si vše vyzkoušet a získali nové informace k pomůckám.

Na programu byla komentovaná prohlídka obce pod vedením paní Ing. Tomečkové. Následovala návštěva zámku Náměšť na Hané s komentovanou prohlídkou, dále návštěva Galerie Zdeňka Buriana. Součástí programu byl i koncert duchovní hudby v opraveném interiéru kostela Nanebevzetí Panny Marie byl to pro všechny krásný zážitek.

Účastníci si zde také mohli kromě návštěvy bazénu soukromě přikoupit i další procedury, např. sirné koupele, rašelinové obklady, masáž rukou s ozonovým krémem a jiné.

Na závěr kurzu se uskutečnila oblíbená tombola. Poslední večer jsme navštívili hudebním vystoupení kapely Monáda zpěv paní Helena Kostelníková, bylo to krásné zakončení sociálně rehabilitačního a rekondičního kurzu pro nevidomé a slabozraké.

Velké poděkování patří organizátorům kurzu, sponzorům, a všem kteří se na jeho zdárném průběhu podíleli.

Kurz byl finančně podpořen z rozpočtu MěÚ Bruntál.

Lenka Štěpaníková

Bruntálský deník

https://bruntalsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.