Září v SENIOR centru bylo ve znamení sportu i vzdělávání

photo on stock.xchng

Jen během měsíce září bylo pro klienty SENIOR centra připraveno hned několik akcí. Jindřichohradecký tým seniorů se například zúčastnil sportovních her seniorů. Proběhla přednáška na téma Tísňová péče a nechybělo ani pravidelné cvičení nebo trénink paměti.

V úterý 14. září letošního roku se třicet jindřichohradeckých seniorů ve spolupráci se SENIOR centrem zúčastnilo 7. sportovních her seniorů Jihočeského kraje 2021 v Českých Budějovicích. Hradečtí senioři zápolili v šesti disciplínách, kdy běh na 30 m s tenisovým míčkem na tenisové raketě zvládli všichni zcela bravurně. Úspěšní byli i v hodu granátem-kriketovým míčkem.  Užili si přátelské sportovní zápolení a radost z pohybu. Město Jindřichův Hradec všem zúčastněným děkuje za skvělou reprezentaci města.

Senior centrum v září  také pořádalo  přednášku na téma Tísňová péče. Jedná se o sociální službu pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Poskytovatel této služby Źivot+ představil nabídku služeb, které poskytuje, zejména zajištění nepřetržité tísňové péče.

27. září 2021 přijeli za jindřichohradeckými seniory zástupci Poradenského centra Svazu neslyšících a nedoslýchavých z Tábora, kteří poskytli informace všem zájemcům o tuto problematiku.

V měsíci září 2021 také pokračovala tradiční pravidelná setkání a aktivity – například kondiční cvičení v křesílkách, trénování paměti, základy práce na PC či společenské a deskové hry.

Činnost SENIOR centra je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje, dotačního programu Podpora služeb nedefinovaných v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v rámci realizace projektu „SENIOR centrum 2021“.

Eliška Čermáková

Jindřichohradecký deník

https://jindrichohradecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.