Bouřící aula vítala zlatého medailistu z Tokia. Je nejlepší český boccista

Borohrádeckou školu navštívili zlatí medailisté z Tokia – Adam Peška, nejlepší český boccista, který je v současné době na prvním místě světového žebříčku, a Ivana Pešková, Adamova matka a zároveň jeho sportovní asistentka.

S příběhem Adama Pešky, úspěšného hendikepovaného sportovce, jsme se seznámili na jaře roku 2019. Adamovým snem byla účast na tokijské paralympiádě. Musel ale nejprve získat potřebný počet bodů na zahraničních kvalifikačních závodech, což bylo velmi nákladné.

Obdivovali jsme Adamovo odhodlání, jeho pevnou vůli a vytrvalost. Rozhodli jsme se proto Adama na cestě za jeho snem podpořit. Mimo jiné jsme v červnu 2019 uspořádali Běh pro Adama, při kterém účastníci „vyběhali“ přes 50 000 korun.

Peškovi navštívili naši školu v prosinci 2019, kdy se s námi Adam podělil o skvělou zprávu – na paralympiádu se opravdu dokázal kvalifikovat.

Byl konec srpna 2021 a my jsme sledovali, jak Adam za asistence své matky vyhrává zápasy ve své skupině, ve čtvrtfinále poráží korejského obhájce trofeje a v semifinále vítězí nad vicemistrem světa z Austrálie. Bylo 1. září 2021 krátce po zahájení nového školního roku a na Adama čekal finálový boj s tehdejší světovou jedničkou z Řecka. Seděli jsme ve škole před interaktivními tabulemi, fandili a dojatě sledovali, jak Adam v tiebreaku pro Českou republiku získává zlatou medaili!

Dlouho plánované setkání s Peškovými se v naší škole uskutečnilo 20. června. Na Adama a paní Peškovou jsme se moc těšili – žáci vytvořili velkoplošné plakáty, připravili vlaječky, psali Adamovi dopisy či vzkazy.

Peškovy přivítala bouřící aula, však jsme také vítali zlaté medailisty. Roztleskávačky a roztleskávači z 1. třídy zahájili program svým tanečním vystoupením, následovalo video, ve kterém jsme si připomněli období od jara 2019 až po zlatou tokijskou medaili. Další část programu patřila Peškovým – dozvěděli jsme se zajímavosti z tokijských bojů o medaili, viděli jsme rampu, ze které Adam „vypichuje“ pomocí přilby s „tykadly“ různě těžké míčky, mohli jsme si prohlédnout olympijské oblečení, olympijského maskota a nechyběly ani zlaté medaile.

Žáci měli pro Adama připravené i otázky. Víme, že Adam odpočívá při sledování hokeje, biatlonu nebo tenisu, určitě se necítí jako celebrita, je pořád stejný, víme, kde si v pokoji vystavil zlatou medaili. Dnes už také víme, že se Adam bude připravovat na paralympiádu v Paříži v roce 2024.

Oběma Peškovým budeme držet palce i nadále, mají náš neskutečný obdiv a jsou pro nás velkou inspirací.

Iva Přibylová, ředitelka školy

Rychnovský deník

https://rychnovsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.