Otava, významný zaměstnavatel zdravotně handicapovaných, slaví sedmdesátiny

ilustrační foto: Flickr.com

Otava, výrobní družstvo, oslavilo 70. výročí od svého založení. Významné výročí si podnik připomněl slavnostní akcí ve středu 22. června.

Hlavním posláním firmy je zaměstnávat lidi se zdravotním postižením, kteří velmi těžko nacházejí uplatnění na trhu práce. V jeho šesti střediscích, která jsou v Písku, Milevsku, Strakonicích, Lhenicích, Prachaticích a Českém Krumlově, pracuje zhruba 500 lidí a více než 300 z nich má nějaký handicap. „Výrobní družstvo vzniklo v roce 1952 ve velmi skromných podmínkách a mělo tehdy kolem 30 zaměstnanců. Vyráběla se tu kartáčnická dřívka nebo kabelové konfekce,“ uvedl člen představenstva Josef Habart a podotkl, že některé produkty vyrábějí i dnes.

Podle starostky Písku Evy Vanžurové je existence výrobního družstva pro město důležitá, a to nejen kvůli tomu, že dává práci zdravotně postiženým. „Každý podnik s tak dlouhou tradicí patří k rodinnému stříbru města a je skvělé, že se výrobnímu družstvu daří a má budoucnost,“ uvedla starostka.

Otava, výrobní družstvo, se zaměřuje na výrobu kabelových svazků, bowdenů, textilní výrobu, nabízí také montáže a předmontáže či navíjení cívek. Je členem Svazu českých a moravských výrobních družstev.

Lucie Kotrbová

Písecký deník

https://pisecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.