Dnes začal Rehaprotex. Zde můžete najít lék na starosti se zdravím

Ve dnech 14.–17. května bude brněnské výstaviště patřit novinkám z oblasti zdraví, rehabilitace a sociální péče, které nabídnou veletrhy Medical Fair Brno a Rehaprotex. Nabídka je poprvé cíleně zaměřená na seniory. Některé zboží si mohou na veletrzích i koupit.

Pro ty, co mají problémy se zdravím, i pro ty, kteří se jim snaží předcházet a myslí na prevenci, jsou především určeny veletrhy Medical Fair Brno a Rehaprotex, které v úterý startují na brněnském výstavišti. Návštěvníky čekají zajímavé novinky z oblasti zdravotní, rehabilitační a sociální péče a také nabídka poprvé cíleně zaměřená na seniory. Některé zboží si mohou na veletrzích i koupit.

Prezentace novinek a trendů zdravotní a rehabilitační techniky má v Brně dlouhou tradici. V posledních letech se konala vždy na podzim, ale na základě požadavků hlavních vystavovatelů se letos přesunula do jarního termínu 14.–17. května.

Zachováno zůstává spojení obou příbuzných oborů, takže společně s Mezinárodním veletrhem zdravotnické techniky a zdraví Medical Fair Brno je na programu také Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek Rehaprotex.

„Mezi účastníky nechybějí tradiční a významní vystavovatelé jako Altech, Patron Bohemia, Sivak, Erilens, Meyra ČR, Vecom, BTL zdravotnická technika, Madisson, RESI Třeboň a další. Poprvé se k účasti přihlásila například italská společnost Medinet nebo firma Ophardt Hygienetechnik z Německa,“ vyjmenovala Markéta Kamenická ze společnosti Veletrhy Brno.

Připravte se na novinky

Kromě přesunu termínu se částečně změnila i náplň veletrhů, která se rozšířila o aktuální témata související především s nárůstem počtu zákazníků staršího věku. „Novinkou jsou projekty Senior, Péče o pacienty ve stáří, Sociální péče a Léčebné lázeňství,“ doplnila Kamenická.

Veletrh Rehaprotex bude opět největší přehlídkou svého druhu ve střední Evropě a představí nejen široký sortiment kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek, ale také služby v oblasti wellness a nabídku pro seniory. Prostor pro prezentaci opět dostanou také poskytovatelé sociálních služeb.

Novinkou letošního ročníku je Centrum mobility zaměřené na péči o osoby s omezeným pohybem. Lidé v něm najdou poradenské centrum a také byt ideálně vybavený přístroji a pomůckami, které usnadňují život lidem s pohybovými problémy.

Poprvé bude k dispozici dětský koutek. „V něm své služby představí Poradna rané péče Dorea,“ řekla Markéta Kamenická. Poradkyně předvedou dětem a jejich rodičům speciální hračky pro rozvoj myšlení i motoriky a také vhodné výukové aplikace pro tablety.

Součástí bude také prezentace celonárodního on-line projektu Spokojené děti, který je určen rodinám starajícím se o zdravotně znevýhodněné děti. Nejen holky a kluci s handicapem si mohou vyzkoušet speciální terapii nazvanou Když golf pomáhá… Dětský koutek bude v provozu zdarma po celou dobu konání veletrhů.

Veletrh Medical Fair Brno osloví primárně poskytovatele zdravotní péče a záštitu nad ním opět převzal ministr zdravotnictví Leoš Heger. Pozornost bude věnována také otázkám zdravého životního stylu. Opět se otevře Komplexní centrum péče o nohu s nabídkou odborné podiatrické péče.

Nejlepší exponáty obou veletrhů se budou ucházet o prestižní ceny Medical Fair Award a Rehaprotex Award.
Veletrhy letos také rozšíří prodejní centrum – prezentace nestátních neziskových humanitárních organizací, kde si návštěvníci mohou vybrat některý z originálních výrobků chráněných dílen.

PROGRAM

Nabídka přednášek pro veřejnost

Úterý 14. května

Jak se žije seniorům v České republice – 10.00–12.00 – aktuální problémy seniorské populace – administrativní budova, sál 103

Středa 15. května

Zajímavosti ze světa inkluzivní mobility handicapovaných osob – populárně-odborná přednáška Petra Šiky, specialisty na inkluzívní mobilitu a tvorbu přístupného prostředí pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace – 11.00–11.45, 12.00–12.45 – pavilon A1, přednáškový sál

Senioři v dopravě – přednášky Městské policie Brno „Senioři v dopravě – řidiči – práva, povinnosti, možnosti“ a „Senioři v dopravě – chodci a cyklisté – práva, povinnosti, možnosti“ – 13.00–14.45 – pavilon A1, přednáškový sál

Cyklus přednášek na téma Předváděcí akce a podomní prodej – 15.00–16.45 – pavilon A1, přednáškový sál

Čtvrtek 16. května

Senioři v dopravě – 13.00–14.45 – pavilon A1, přednáškový sál

Cyklus přednášek na téma Předváděcí akce a podomní prodej – 15.00–16.45 – pavilon A1, přednáškový sál

FAKTA Co je dobré vědět

Ve dnech 14.–17. května 2013 se na brněnském výstavišti konají veletrhy * Medical Fair Brno – Mezinárodní veletrh zdravotnické techniky a zdraví * Rehaprotex – Mezinárodní veletrh rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek Otvírací doba 14.–16. května 10.00–17.00 17. května 10.00–15.00

Vstupy – hlavní vstup – pavilon E

Vstupné Základní 160 Kč Zlevněné 100 Kč (předregistrovaní na webu, studenti s potvrzením o studiu, senioři, držitelé průkazu ZTP) (Vstupenka na veletrh neplatí jako jízdenka na MHD.)

Pozn.: Další informace o veletrzích a aktuální verzi doprovodného programu najdete na www.medicalfair.cz nebo www.rehaprotex.cz.

Mladá fronta DNES

(Visited 5 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.