Handicapovaný stolní tenista sbírá medaile na každém turnaji

Liberecký stolní tenista Jiří Suchánek, účastník loňských paralympijských her v Londýně, obhájil titul českého šampiona. Navíc se neztratil ani v mezinárodní konkurenci. Z žádného turnaje nejel domů s prázdnou. /ilustrační obrázek/

Veleúspěšné období má za sebou paralympionik Jiří Suchánek z oddílu SKST – LSKV Liberec. Ze všech důležitých turnajů ve stolním tenise vozíčkářů, kterých se v posledních týdnech zúčastnil, přivezl účastník loňské paralympiády v Londýně vždy alespoň jednu medaili.

První mezinárodní turnaj se odehrál ve slovinském Lašku, kam z libereckého oddílu vyrazil Jiří Suchánek sbírat body do světového žebříčku spolu René Taušem.

„V jednotlivcích má cesta k medaili skončila ve čtvrtfinále. Další soutěží byla družstva. Protože ve své skupině postižení TT2 nemám týmového parťáka, snažím se domlouvat s jinými reprezentanty, kteří mají stejný problém, a spojil jsem se tedy s ruským hráčem Sergejem Poddubným Ve skupině jsme byli nasazeni jako dvojky, ale ze skupiny jsme postoupili z prvního místa, když jsme porazili slovenské reprezentanty a zlaté medailisty z paralympiády v Londýně,“ přiblížil cestu za medailí Jiří Suchánek. Ze Slovinska si nakonec přivezl bronz.

Dalším důležitým turnajem bylo mistrovství České republiky, které se konalo jako každý rok v Ostravě. Z libereckého klubu vyrazili bojovat o medaile Jiří Suchánek a Tomáš Přibyl. Získali stříbro v soutěži družstev a k tomu i 3. – 4. místo ve čtyřhrách.

Nejvíce se oběma stolním tenistům z Liberce dařilo v soutěži jednotlivců. Suchánek obhájil už potřetí titul českého šampiona, Přibyl oslavil bronzovou medaili.

Na mezinárodní turnaj do Bratislavy se sjela opět celá řada světových jmen v čele s hendikepovanými hráči z Koreje, Slovenska a Brazílie. V soutěži jednotlivců získal Jiří Suchánek bronz a v soutěži družstev, kde hrál opět s Poddubným, se po napínavém boji umístil na druhém místě.

„Je to úžasné. Ještě se tento rok nestalo, že bych z nějakého turnaje nepřivezl medaili,“ pochvaloval si Jiří Suchánek. „Další mezinárodní turnaj plánuji na půlku září v Ostravě. Ten pro mě bude zároveň přípravou na mistrovství Evropy, které proběhne na přelomu září a října v italském Lignanu. Příští rok se pak bude konat v čínském Pekingu světový šampionát,“ doplnil Jiří Suchánek.

Mladá fronta DNES

Komentáře:

  1. xdddd napsal:

    na fotografii není jiří suchánek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.