Rusnok shání nového ministra práce a sociálních věcí

Ministryně práce a sociálních věcí v demisi Ludmila Müllerová se již připravuje k odchodu. Premiér Jiří Rusnok, jehož úkolem je sestavit úřednickou vládu, hledá pro tento resort nového ministra. Zatím marně. Nikdo to místo nechce.

Rusnokovu nabídku vrátit se do čela resortu někdejší ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka odmítl. Řekl to novinářům poté, co s novým premiérem zhruba hodinu debatoval v Kramářově vile.

Šimerka své odmítnutí vysvětlil rodinnými důvody. „Dostal jsem nabídku ministerstva práce a sociálních věcí a musel jsem s politováním nabídku panu premiérovi odmítnout. A důvody pro to odmítnutí jsou ryze vážné rodinné důvody, které by mi znemožňovaly, abych tu funkci vykonával tak, jak bych si představoval,“ uvedl Šimerka.

S Rusnokem podle svých slov debatoval o stavu resortu, problémech, které je třeba vyřešit i v rámci legislativy.

K nejaktuálnějším patřila otázka budoucnosti sKaret. O tom, zda by Rusnokově vládě pomáhal alespoň externě jako poradce, s premiérem nemluvil, ani o možných dalších nástupcích Ludmily Müllerové (TOP 09).

Šimerka byl na ministerstvu dlouhá léta náměstek, ministerstvo vedl za úřednické vlády Jana Fischera v letech 2009 a 2010. Teď je náměstek ministryně práce pro legislativu.

Odborový předák Jaroslav Zavadil ale na otázku, kdo bude novým ministrem práce a sociálních věcí, s nímž budou odbory jednat, odpověděl, že to tuší. Sám nabídku dostal také, ale  post ministra práce a sociálních věcí rovněž odmítl.

»Mluvili jsme o různých lidech. Pan premiér má zhruba jasno, jak by vláda měla vypadat,« uvedl Zavadil po schůzce s Rusnokem.

Podle něj se Rusnok ptal i na lidi z odborů, jejich účast v nové vládě by ale Zavadil nedoporučoval. Mezi ekonomické odborníky ČMKOS patří například makroekonom Jaroslav Ungerman, o kterém se hovoří jako horkém kandidátu na pozici ministra práce a sociálních věcí.

invArena

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.