Kdo má nárok na invalidní vozík nebo kočárek?

Kdo má nárok na invalidní vozík nebo kočárek? ptá se čtenář, Odpověď se dočtete v článku…

 

ODPOVĚD:

Vozíky a kočárky včetně příslušenství předepisuje smluvní odborný lékař pojišťovny (rehabilitační lékař, ortopéd, neurolog) na poukaz. Předpis vozíků a kočárků podléhá schválení revizním lékařem a je vždy důležité, aby na poukaze byla uvedena šíře sedu. Pojišťovna hradí kočárek zdravotní včetně příslušenství maximálně jeden kus za tři roky.

Vozík mechanický včetně příslušenství hradí pojišťovna maximálně jeden kus za pět let. Mechanické vozíky pro trvalé použití jsou indikovány u postižení obou dolních končetin, které neumožňuje pojištěnci samostatný pohyb při zachované funkční pohyblivosti horních končetin. Při postižení jedné dolní končetiny mohou být mechanické vozíky indikovány jako pomůcka dočasná s vyznačením počtu měsíců potřebných k dalšímu medicínskému řešení.

 

4 Komentáře:

 1. Bozena napsal:

  Dobrý den moje maminka ma 92 roků léčí se na ortopedi po padu ma nastiplou stehenni kost pravé nohy noha je celkově ne pohyblivá má narok na vozik abychom ji mohli vozit ven a k lékařům a prosim kde můžeme žádat o pomůcky.
  Děkuji Topinkova

 2. Pavel napsal:

  Jo máš
  Já dřív jezdil na novinku

 3. Dvořák Václav napsal:

  Předem se omlouvám již se dol dotaz jesli moje babička keré je 93 let a je nechodící má nárok od pojištovny na vozík.jesli ano jak postupovat,Za odpověd děkuji Dvořák

 4. Petr Klykorka napsal:

  Mám mech.vozík 5 let. El.vozík 3 roky. Mám nárok na výměnu mech. vozíku po 5 letech.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem Petr Klykorka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.