Národní Rada ZP už si s MPSV rozumí

vaclav-krasa

Šéf ministerstva práce a sociálních věcí (MSPV) František Koníček se shodl na potřebnosti i podobě zamýšlených změn při jednání s předsedou Národní rady zdravotně postižených (NRZP) Václavem Krásou (foto).

K tématům, o kterých jednali, patřily legislativní úpravy týkající se průkazů zdravotně postižených dle návrhu ukončení projektu sKaret a zachování stávajících maximálních cen za ubytování a stravování v sociálních službách.

»Oceňuji velmi konstruktivní přístup Národní rady zdravotně postižených a snahu nalézt společné řešení složité situace, do které se, jak vyplynulo z analýzy dopadu sociální reformy, dostala řada zdravotně postižených lidí,« řekl po jednání šéf Koníček.

»Jsem rád, že je pan ministr nakloněn také naší snaze znovu zavést status zdravotně
znevýhodněných lidí a budoucímu kompromisnímu řešení co se týče minimální mzdy u zdravotně postižených, « uvedl Krása.

Shoda se ukázala, i co se týče odložení převodu dotačního řízení v sociálních službách na kraje. NRZP se ztotožňuje s tím, že kraje by tuto oblast měly spravovat od roku 2015 tak, jak nedávno avizovala vláda Jiřího Rusnoka.

Podle Františka Koníčka i Václava Krásy nejsou kraje na správu dotací na sociální služby od roku 2014 tak, jak se původně zamýšlelo, dostatečně připravené. Koníček jednal s předsedou NRZP také o Opčním protokolu k

Úmluvě o právech osob se zdravotním postižením. Jde o úkol z Národního plánu vytváření rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období 2010–2014 v gesci MPSV. To návrh na ratifikaci Opčního protokolu připravilo loni na podzim, setkalo se ale s řadou připomínek z jiných resortů.

Po jejich zvážení proto ministerstvo práce a sociálních věcí navrhlo tento úkol v Plánu nelegislativních úkolů vlády zrušit a vláda s tím včera souhlasila. To ovšem neznamená, že by návrh neměl být zapracován do dalšího Národního plánu pro osoby se zdravotním postižením.

MPSV je připraveno návrh na ratifikaci Opčního protokolu, který se týká zdravotně postižených, znovu otevřít.

Haló noviny

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.