Daily Archives: 5.1.2015

Mladá vědkyně získala v Soulu ocenění za výzkum nové léčby Wilsonovy nemoci

Postgraduální studentka 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy MUDr. Jana Mattová získala v korejském Soulu ocenění za výzkum, který se zabývá novými možnosti léčby Wilsonovy nemoci – tedy genetické poruchy, která nedovolí organismu správně vylučovat měď.

Kvůli chráněným bytům zchudneme, bojí se poskytovatelé sociálních služeb

Pilotní projekt přesunu většiny mentálně postižených z domova ve Stodu do běžných bytů vrcholí. V Plzeňském kraji nastane revoluce v poskytování sociálních služeb.

Proč si lidé s ID mohou vydělat kolik chtějí?

Dotaz: Známý pobírá invalidní důchod, ale k tomu ještě pracuje a vydělává si velké peníze. Jak je možné, že může dostávat ještě ID. My normální lidi máme sotva na nájem a on si jezdí drahým autem a nosí značkové oblečení. Neměli by ID dostávat jenom sociálně slabší?

Nová léčba bolestí zad a kloubů – ozonoterapie

Ozonoterapie, nová naděje pro pacienty s chronickými bolestmi zad a kloubů, zavedli ji také na radiologickém oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě. Pacienti se léčí směsí kyslíku a ozonu, kterou jim lékaři aplikují do páteře.

Naše péče je dostupná také během víkendů a svátků

Obecně prospěšná společnost Spokojený domov působí na hranici tří krajů. Jedním z nich je i Královéhradecký kraj, kde činnost organizace zasahuje do okolí Jinolic a Libuně.

Zájem o léčebné konopí je velký

Léčebné konopí si v lékárně vyzvedl první pacient. Marihuanu vydala lékárna v Uherském Hradišti. Tam jsou zatím jediní dva lékaři v celé ČR, kteří drogu nemocným lidem předepisují.

Scrabble usnadní život s roztroušenou sklerózou

Smířit se s těžkou nemocí, která člověka paralyzuje, se někomu může zdát téměř nemožné. Těmto lidem pomáhá zcela jistě to, že se mají na co nebo na koho těšit, co dá jejich životu smysl. Tím zázrakem může být například obyčejná stolní hra.

Poškození sluchu může skončit až sebevraždou

Až pětině lidí, kteří po silvestrovských oslavách přijdou s problémy k ušním lékařům, zůstávají trvalé následky. Často to bývá neustávající pískání v uších.

Čínští handicapovaní se snaží prosadit tancem

V Číně žije pětaosmdesát milionů postižených. Asi sedm procent populace. Z toho skoro polovina nemá přístup ke vzdělání ani k práci. Světlou výjimkou je umělecký soubor handicapovaných. Uplatnění našli jako profesionální tanečníci a hudebníci.

Postižení z domovů neplatí ani regulační poplatek za pohotovost

OTÁZKA: Jaké existují po 1. lednu 2015 regulační poplatky a kdo je neplatí? Konkrétně by mě zajímalo, zda je platí děti a zda podléhá regulačnímu poplatku přivolání lékaře do domácnosti.