Návrat Kabelkového veletrhu do Hradiště. Akce vynesla více než 20 tisíc korun

illustrator foto: g-point / stock.xchng

Ve prospěch sociálně terapeutické dílny v Uherském Hradišti se v pondělí 25. listopadu opět, po pětileté nucené přestávce, uskutečnil Kabelkový veletrh. Ve foyer Slováckého divadla jej uspořádala pobočka Uherské Hradiště neziskové organizace Naděje Otrokovice.

Akci zpestřily pěvecké vstupy kvarteta ambasadorek ze Slováckého divadla – Terezy Novotné, Kateřiny Michejdové, Natálie Rašín a Terezie Čermákové.

„Pro většinu z nás čtyř šlo o premiéru, být na Kabelkovém veletrhu a pomáhat dobré věci. Věřím, že jsme písničkami, které jsme zazpívaly, zpříjemnily jeho atmosféru a napomohly k pokračování přerušené tradice této akce,“ řekla Deníku Kateřina Michejdová.

Zpívat by, podle jejích slov měly také 22. prosince na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, pod označením kvarteta Divadelní Koledivy.

Organizátorům se podle slov Dity Herold z otrokovické Naděje podařilo na Kabelkovém veletrhu vybrat něco málo přes 20 tisíc korun.

„Prodali jsme 105 kabelek. Zbylých zhruba 700 budeme ještě do letošních Vánoc nabízet v Otrokovicích v komunitním centru v rámci akce Kabelkové ozvěny. Výtěžek je moc hezký v souvislosti s tím, jak relativně málo kabelek se prodalo a přišlo méně lidí, než jsme očekávali. Není jednoduché, po pětileté pauze, vrátit do povědomí veřejnosti tradici. Parádní třešničkou na dortu bylo, jak dámy zpívaly, “ uvedla Dita Herold.

Tradice pokračuje

Přes nižší účast se netajil spokojeností oblastní ředitel Naděje Otrokovice Lukáš Šilc.

„Jsem rád, že se nám na tradici kabelkových veletrhů podařilo navázat i po tom pětiletém výpadku. Kabelky našly nové využití a navíc jejich prodej pomohl dobré věci. Chceme v této aktivitě pokračovat i příští rok. V Hradišti určitě, a možná ji rozšíříme i do dalších poboček Naděje,“ dodal Lukáš Šilc.

Sociálně terapeutická dílna v Uherském Hradišti, kam výtěžek z letošního Kabelkového veletrhu poputuje, je místem, kam docházejí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením, aby se naučili různé praktické věci do života, což jim pomáhá osamostatňovat se a třeba se jednou zapojit do normálního pracovního procesu.

Dílna je otevřená pro klienty od 15 až do 72 let, kteří mají buď nějaké mentální postižení, nebo třeba přišli o své schopnosti po úrazu, nemoci nebo mozkové příhodě. Učí se tam základní věci – jak se o sebe postarat, jak zvládnout každodenní životní situace i jak získat pracovní návyky.

Pavel Bohun

Slovácký deník

https://slovacky.denik.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.