Obecně prospěšné společnosti hledají nové cesty, jak se uživit. Například Raná péče EDA, která učí rodiče pracovat s handicapovanými potomky, přišla podle ČT se speciální aplikací pro tablety, kterou prodává za pět euro.
Kdo si jí za 5 eur koupí, přispěje na její činnost a zároveň si pořídí program, který rozvíjí dovednosti dítěte.
Místo 5 dioptrií, jenom 2, nebo lepší hybnost ruky. Pro rodiče dětí s handicapem obojí znamená obrovský úspěch. Dá se ho dosáhnout usilovným cvičením, a taky používáním speciálních pomůcek a hraček. A dnes už taky díky tabletům.
„Zjistili jsme, že ty aplikace nejsou takový, jaký bysme si představovali pro dítě se speciálními potřebami, že to neustále z toho vyskakuje, vypíná to, není to namluvený česky,“ řekla České televizi fundraiserka, Raná péče EDA, Lenka Bártová.
Lenka Bártová má sama holčičku s handicapem, a tak oslovila bývalou spolužačku, která pracuje ve vývojářské firmě. Sehnali sponzora a po roce je aplikace na světě.
„Veškerý věci, co my jsme dělali, nebo chtěli dělat, tak jsme museli nejdřív konzultovat s odbornými garanty aplikace,“ vývojář z Sugar and Ketchup Jan Trnka.
Tedy především se zrakovými terapeuty a terénními pracovnicemi. Program ale prošel taky hodnocením 5letého Sama i dalších dětí. Podle jejich reakcí vývojáři aplikaci ještě upravovali.
Program cvičí koordinaci ruky, oka a pohybu zároveň. Právě to dělá handicapovaným často velké problémy. Aplikace je určena pro všechny děti starší jednoho roku. Nabízí hned 4 stupně obtížnosti.
Kateřina Tobišková, matka handicapovaného Tadeáše uvedla:“Táda je z ní nadšený. Strašně dobře si s tím vyhraje, snaží se obě dvě ruce zapojovat.“
Výnos z prodeje aplikace jde přímo na financování služeb Rané péče EDA. Ta v současnosti poskytuje poradenství 166 rodinám, které mají doma handicapované dítě.
podle reportáže České televize zpracovala invArena
Přidejte odpověď