Zvýšení mzdy o 500 Kč je malou náplastí

ilustrační foto: Ian Britton / FreeFoto

Ministryně Marksová (ČSSD) se chlubí zvýšením minimální mzdy v příštím roce o 500 Kč. Po dobu stagnace několika let, s výmluvami na špatný stav ekonomiky jako celku, nedocházelo téměř k žádným úpravám ve vztahu k minimální mzdě. Ani důchodci na tom nebyli a nejsou o mnoho lépe, píše komentátor.

Přesto však i proti tomuto minimálnímu zvýšení dnes již velmi razantně vystupuje expertka na sociální problematiku z ODS Kohoutová.

Naposledy se minimální mzda nepatrně zvýšila za vlády Jiřího Rusnoka, kdy z osmi tisíc stoupla na 8500 Kč. Snad nejlepším průzkumem, jak na tom občané opravdu jsou, by byl test postavit vládní představitele před hotovou věc a ponechat jim plat 8500 Kč. Je nutno také předpokládat, že občan žije sám, bez manželky a rodičů. V tom případě se může pouze modlit, aby přežil. Není se co divit, že lidé používají různé společnosti, které jim poskytují půjčky. A tím čím dál víc padají do dluhové pasti, z které už většinou není žádná záchrana.

Česká republika nemá peníze, to je dnes zcela běžné konstatování vládních představitelů. Současně však sledujeme stále více a více vyplouvajících privatizačních a dalších projektů, které nás všechny stály miliardy korun. To, že budou jejich iniciátoři odsouzeni, je sice hezké, ale vrátí se do státní pokladny peníze?

Nezaměstnanost, hrozící v mnoha krajích České republiky, se jen prohlubuje krachy dalších firem, proto by měla paní ministryně velmi rychle zatáhnout za brzdu, protože na kraji chudoby jsou tisíce rodin a mnoho občanů již v chudobě žije.

Každý stát je posuzován především podle toho, jak se dovede postarat o sociálně slabé, postižené a děti. Nechtěl bych se dočkat toho, aby ještě větší procento dětí nemohlo zaplatit obědy ve školních jídelnách, a na druhé straně, aby různí vykukové prosperovali na úkor nás všech.

O autorovi: Pavel JANEČEK kandidát pro volby do Evropského parlamentu za KSČM

Haló noviny

ilustrační foto: Ian Britton FreeFoto

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.