Sbírejte tonery, pomůžete našemu stacionáři, vyzývá FOKUS Vysočina

„Nechceme po vás žádné finanční příspěvky ani věcné dary a přitom nám můžete přispět i jinak,“ vybízí veřejnost FOKUS Vysočina, neziskovka, která se stará o psychicky nemocné a mentálně postižené.

FOKUS Vysočina byl organizátory vybrán do ekologicko¬charitativního projektu sbirej¬toner.cz, který získává finance pro mentálně postižené z nepotřebných prázdných tonerů, které se často v kancelářích kupí. A nyní mohou alespoň prospět dobré věci.

„Projekt organizuje sběr prázdných tonerů z firem a institucí, ty jsou pak dále renovovány a veškeré finance získané z renovace putují do deseti vybraných zařízení z celé republiky, včetně našeho stacionáře. Celkem byly za dobu fungování projektu získány pro tyto organizace takřka dva miliony korun,“ popsala projektová manažerka FOKUSU Vysočina Lucie Marková.

„Tento projekt nám umožní získat prostředky na ozdravný pobyt pro klienty denního stacionáře Bludiště ve středisku FOKUSU Vysočina Chotěboř,“ uvedla  Marková.

„Stačí se přihlásit na www.sbirej¬toner.cz a vybrat, že dotyční chtějí podpořit právě FOKUS Vysočina. Tím si zabezpečí, aby šly získané finance z prázdných tonerů přímo k nám,“ dodala.

Přihlášení se nemusejí o nic starat, vše je zdarma. Organizátoři se postarají o kompletní servis. Do tří dnů bude k přihlášeným dopraven sběrný box. Po jeho naplnění stačí na webu zažádat o jeho odvoz. Box bude do tří dnů vyměněn.

Projekt Sbírejtoner. cz převzal v Národním Divadle celorepublikovou cenu Ď, která se uděluje nejlepším charitativním projektům. Patronkou projektu Sbírejtoner. cz je senátorka Miluše Horská.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.