Získala jsem průkaz TP. Jaké s ním mám výhody?

ilustrační foto: Fred W. Baker III / Flickr.com

Dotaz:
Je mi 82 let a už mám potíže s běžným pohybem. Se spoustou věcí mi pomáhá má dcera a vnučka. Dostala jsem příspěvek na péči 800 korun. Také jsem si zažádala o průkaz OZP, byl mi však přiznán pouze průkaz TP. Ráda bych se zeptala, k čemu mi vlastně bude dobrý? Mám si ho vůbec vyzvedávat?
ilustrační foto: Flickr.com

Odpověď:

Na průkaz TP se vztahují v podstatě pouze dvě výhody. První z nich je, že máte nárok na místo k sezení v dopravním prostředku, pokud se nejedná o autobus či vlak, kde je potřeba mít na místo k sezení místenku.

A druhou využijete v případě, že si jdete vyřídit nějakou záležitost a měla byste dlouho čekat, zejména stát. Avšak tato výhoda se nevztahuje na situace, kdy jdete na nákup, obstaráváte si placené služby a především jdete k lékaři.

Rozhodnutí, zda se Vám průkaz vůbec vyplatí, je pouze na Vás. Pravdou je, že v dopravních prostředcích ho asi moc nevyužijete. Bylo by velice smutné, kdybyste ve svém věku musela využívat nějaký průkaz k tomu, aby Vás někdo pustil sednout.

Jiří Marek
invArena

97 komentářů

 1. Souhlasím,já jsem u odmítla.Mám problémy s
  s páteří ,chodím s chodítkem.Lámou se obratle ,už mám 9
  zleomených obratlů.Bylo složité získat ZTP.Trvalo to rok než jsem získala 3stupně .Je mi líto že ùřady prostě mají své postupy a člověk který má co dělat sám se sebou ,musí lítat od lékaře k lékaři.Ve finále Vám nakonec přiznají podle tabulek jen TP .Jaké výhody má vlastně ZTP?,nemám ani páru.

 2. Prosím jak je to někde s domácí péčí která pomůže obstarat třeba i nákupy a pomoc v domácnosti. U nás je pouze zdravotní péče. Děkuji.

 3. Zajímalo by mně zdali na LPK vůbec čtou to co napsal PL , který člověka vyšetřuje. Myslím že ne protože jinak by nerozhodovali tak jak rozhodují !!!!
  Nyní jsem zjistila že co se někomu nezamlouvá tak ani nelze pořádně odeslat !!

 4. Zajímalo by mně zdali na LPK vůbec čtou to co napsal PL , který člověka vyšetřuje. Myslím že ne protože jinak by nerozhodovali tak jak rozhodují !!!!

 5. V červenci 2017 po odvolání znělo rozhodnutí z Ústí že jsem osoba se srředně těžkou závíslostí a přiznali mi průkaz Tp, který je na nic. nyní s přibývajícím věkem a zhoršení zdravotního stavu Rozhodla LPK v Chomutově že se jedná o lehkou závislost. Tak si myslím že si z lidí dělají blazny.Asi tam sedí jen aby brali výplaty a ne aby prozkoumali pořádně zdravotní stav pacientů.Nezvládám již 6 Stanovených věcí coč dostali potvrzeno i od Plm ale přesto napsali že nezvládám podle nich pouze 3 a přiznali pouze TP.Takže mi nezbývá nic juného než se zase stále někoho doproěovat aby mi nakoupil a pomohl v domácnosti. Domácí peče u nás neexistje, mame zde pouze zdravotní domácí péči ta jezdí poctivě obden.Připadá mi to že by nejraději nechali invalidy zlikvidovat, nebo jim jde o to aby nemuseli dávat příspěvky. Nejde mi o to jestli dostanu nějaký příspevek na píči nebo ne, šlo mi hlavně o Průkaz ZTP který nutně potřebuji abych si mohla zajet sama aspon na nákup, ne u všech obchodů m§žete stát co nejblíže., nosit nesmím více jak 2 kg.

 6. také mám ten problém,špatně se mě chodí,jsem na opiátech,beru 20 léku denně,mám jen TP a PID 4200kč a nemám na nic nárok,je to hnus jak na nemocných lidech šetří,pracovat nejsem schopna,až nebudem schopni vubec,tak nam slevy na jízdné,nebo vstupy kamkoliv,nebudou k ničemu,tak jsem to měla i s moji maminkou,když jen ležela,tak nám řekli,že mužeme s maminkou kamkoli jezdit na výlety,když má slevy,už by se nad tím měl někdo zamyslet a dávat ZTP i lidem,kteří ještě trochu mužou

 7. Připojuji se k řadě nespokojených invalidů 3.stupně s názorem na nepochopitelný význam průkazu TP. Na základě lékařských vyšetření, v mém případě se jedná o těžkou polyneuropatii s částečnou paraparézou dolních končetin spojenou s onemocněním jater, (mám zkrátka bolestivý problém s chůzí, ale i rovnováhou, podpírám se tedy o berli) mně byl po dvouměsíčním bloudění po lékařských posudkových komisích, přiznán nárok na průkaz TP. Denně polykám řadu léků, které ne všechny jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, například určité vitamíny, léky proti křečím, či na tlumení bolesti… Všichni koho trápí podobné postižení zkrátka vědí o čem mluvím. O směšné výši důchodu 3.stupně nebudu psát, to sem nepatří. Nebudu vulgární v tom, abych nepochopitelné rozhodnutí úřadu práce komentoval. Ale jedna věc je jistá. Moje povinnost je, k tomu nabádám i ostatní, kteří se cítí být rozhodnutím o udělení průkazu ZP poškozeni a vlastně poníženi, se odvolat. Budu chtít vysvětlení, kdo tedy má nárok na ZTP. Jako v mnoha příspěvcích mně šlo hlavně o získání karty opravňující stání na vyznačených místech pro ID. Ohledně uvolnění místa sezení v ramvaji, nebo autobusu (v metru ne, tam bych nedošel) nemám strach. Jezdím velmi sporadicky v doprovodu druhé osoby a nikdy se mi nestalo, že by mě nepustili sednout. Když lidé v MHD vidí postiženého člověka z berlí, bez váhání místo uvolní. S tím mám opravdu jen dobré zkušenosti a na poštu nechodím téměř vůbec. Zajímalo by mě zkrátka, jak těžce musí být člověk postižený, aby splňoval podmínky pro udělení karty ZTP. Mě osobně dále zajímá, proč vůbec Úřad práce průkaz TP vystavuje. Kolik úředníků musí zaplatit stát, kolik zkrátka celá tahle fraška stojí, aby byla nakonec úplně k ničemu. Chápu lidi, kteří si vůbec průkazku nejdou vyřídit. Je to potupné zostudění těžce postižených lidí. Apropos pro koho tedy jsou označená místa ID? Ne vážně, budu se odvolávat a hledat vysvětlení třeba i u lékařské komory. Stanislav Dostál.

  • Buďte v klidu, já se špatně pohybuji o 2 holích, musím mít doprovod a často ani s holemi nikam nedojdu. Neudrží mě nohy, motolice hrozná, rovnováhu neudržím, často padám. Po odvolání mi byl přiznán 1. st. invalidity a odvolání pro získání ZTP bylo zamítnuto, že zdravotní stav odpovídá pouze TP. Dnes mi přišlo. Pátým rokem již nechodím vůbec nebo špatně ale lékařsky bez vady. Do zaměstnání mě nikde nevezmou.ani bych často do něj nedošel…

  • Vážený pane Dostále jste v Česku zde se řeší vše úřední mocí takže odvolání nic neřeší.Mám těžké postižení dolních končetin středně těžké horních končetin těžká polyneuropatie nález na plicích.Naměřeno EMG a CT plic v roce 2014 . Od té doby každé měření zhoršení stavu .Léčím se v nemocnici Motol celou dobu kam dojíždím pro nález na plicích nemohu užívat žádné léky protože mně dráždí kašel.Přesto mi chtějí odebrat průkaz ZTP proto že na mě sousedi píšou nepravdivá udání už jsem se i odvolal.Posílám nové správy kde se píše jenom na zhoršení stavu nic platné .Nejsem ten kdo by vydržel sedět i když se ráno nemohu z vednout. K nám budou vozit na operace s celého světa ale o nás co jsme přispívaly do zdravotní kasy nemají ani tu maličkost ZTP která nám pomůže když nemají léky které by nám pomohli. Já osobně bych ač mi je 65 chodil do práce kdyby mi uzdravili .Přeji vám hodně dobré pořízení v odvolání ale buďte nad věcí neničte si ještě více zdraví když to nevyjde. Držím palce!

   • Z tohoto důvodu se stydím za to kde jsem se to narodil, proboha co je to za stát, všude sám podvod, jak hyeny se chovají k slabým a bezmocným, ve finále vás ještě vybere exekuční hyena v době kdy budete ve špitále, nejspíš z Přerova.. no kde to sakra sme! A mě na 40h na CPZ za to že se byť jen chystám použít nekompromisně článek 23. přece neexistuje aby v bytě starých lidí, celý život poctivě otročících za almužnu a ve finále záminka navíc fiktivně vzniklého dluhu syna.. Který nemá v bytě ani hrnek vlastní, tak mám právo snad zlikvidovat každého kdo by se pokoušel navíc takto hrubě odstraňovat demokratický řád společnosti! A za něco ve stylu, že nezanachajíli po mé výzvě narušitele své činnosti v dobývání do bytu rodiču, vyzvu ještě jednou, poté budou nekompromisně zlikvidování všichni zůčastněni.. tohle je +- podstata toho, že za mnou poslali 2 plné policejní auta chlapů jak hor, a bezdůvodně drželi na CPZ 40h.. děkuji za to :) tady máte odpověď píšu to kde jen se dá, popravdě jejich činnost zdokonalila a zefektivnila mou činnost ještě víc. Př. Aby vás, blbečci nenapadlo opakovat vaši ubohost, výše zmíněná věta rozhodně nepředstavuje hrozbu, je pouze dána jako příklad. :) no co říct, mě prostě ani nenapadne žít v něčem takovém kde se dočítám těchto zkušeností a sám ještě horší zažívám.. co to jako je ? Vy jakožto handicapovaní.. to je hrůza, se stydím za to a přestávám být schopen se udržet jen pomyslím na to jak s vámi jednají, ale nadruhou ne jen s vámi, prakticky s každým nemajetným, nebo neznámým či málo hlasitým.. Já už se naučil jak jednat s těmi agresory úředními, jen ať se mě dokne, v momentě jdu k zemi a jsem těžce ranněn vzhledem k mým 50kg to od pravdy taky nemusí mít daleko. Každopádně nebojte se nic. Vy jste pořád na lepším místě než oni, oni jsou ztraceni.. nemají šanci dojít k tomu čemu jsem došel já a můžete i vy. Vykašlete se vztek a snažte se vyžít z mála, pokud jsem já toho schopen ve třiceti a to jsem na zdejší poměry celkem fit.. přesto jsem se rozhodl život obětovat úklidu, nepřestanu dělat na tom, jak poukázat, burcovat, zkrátka budu řvát a ve finále života i kdybych se měl o berli k té pomstě odbelhat tak jim to nedaruji. Ale tenhle postoj je špatně. Věříte v Boha ? Já musím.. Ale i chci :D není to špatné.. každopádně řvěte, nebo jinak, ojebávejte vy ten stát, lítejte po doktorech a vyotravujte si co vám patří, prostě vy se vůči tomuto špinavému státu nemůžete nikdy chovat tak aby jste se za něco styděl, pokud se nestydí křiví policajti, ujetí policajti, ujetí úředníci, organizovaní zločinci politici, pokud se soudcovská snad ta nejodpornější chamraď ze všech nestydí, pokud se celá ta banda nestydí, že tady nechá okrádat seniory šmejdy, mrzáky trpět, zato zazobancům jde na ruku.. můžete si dělat co chcete s naprosto čistým štítem, pokud podvedete stát, gratulujte si je to 100:1 pro stát.. samozřejmě nemyslím velké věci, zjistěte si nejdřív co je třeba splnit podle určitých zákonů, a pak přesně podle toho postupujte.. Podívejte se na okolnosti případu Kájínek, na některé skandální výroky, je toho prohnilého tolik, že už mě taky může být uprdele co se děje, a to počkejte až rodiče umřou. To se už vůbec nebudu s ničím srát, jelikož se smrti nebojím a život v tomhle mě opravdu není vzácný, raději zemřu s pocitem že jsem udělal maximum, i když se nemusí povést, než vůbec ta představa že bych měl být svým otroctvím prospěšný pro tento stát.. dyť bych se cítěl součástí toho morálního odpadu. Vážený stačí vám to ? A to bych mohl teď sedět jako všichni ostatní někde v knajpě a srát na všecko.. hold uvědomil jsem si, že člověk není podle toho že se chodí po dvou.. V podstatě sme jak smečka která si hraje na člověka jak se jí to zrovna hodí.. Každopádně nakonec by to mělo dopadnout tak jak má. Každý dostane co mu patří. Což mě paradoxně je až líto všech těch šmejdů, neboŤ na jejich místě bych se smrti děsil..

  • Vážený pane Dostále, při čtení Vašeho komentáře k posuzování žádostí o ZTP mně běhal mráz po zádech. Jako bych četl svůj příběh, který je ale zcela aktuální. Budu se samozřejmě odvolávat, jen by mne zajímalo, zdali jste se odvolal a jak jste dopadl.

   Ing. Vladimír Kreidl, 72 let

 8. Připojuji se k řadě nespokojených invalidů 3.stupně s názorem na nepochopitelný význam průkazu TP. Na základě lékařských vyšetření, v mém případě se jedná o těžkou polyneuropatii s částečnou paraparézou dolních končetin spojenou s onemocněním jater, (mám zkrátka bolestivý problém s chůzí, ale i rovnováhou, podpírám se tedy o berli) mně byl po dvouměsíčním bloudění po lékařských posudkových komisích, přiznán nárok na průkaz TP. Denně polykám řadu léků, které ne všechny jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, například určité vitamíny, léky proti křečím, či na tlumení bolesti… Všichni koho trápí podobné postižení zkrátka vědí o čem mluvím. O směšné výši důchodu 3.stupně nebudu psát, to sem nepatří. Nebudu vulgární v tom, abych nepochopitelné rozhodnutí úřadu práce komentoval. Ale jedna věc je jistá. Moje povinnost je, k tomu nabádám i ostatní, kteří se cítí být rozhodnutím o udělení průkazu ZP poškozeni a vlastně poníženi, se odvolat. Budu chtít vysvětlení, kdo tedy má nárok na ZTP. Jako v mnoha příspěvcích mně šlo hlavně o získání karty opravňující stání na vyznačených místech pro ID. Ohledně uvolnění místa sezení v ramvaji, nebo autobusu (v metru ne, tam bych sám nedošel) nemám strach. Jezdím velmi sporadicky v doprovodu druhé osoby a nikdy se mi nestalo, že by mě nepustili sednout. Když lidé v MHD vidí postiženého člověka z hůlkou, bez váhání místo uvolní, s tím mám opravdu jen dobré zkušenosti a na poštu nechodím téměř vůbec. Zajímalo by mě zkrátka, jak těžce musí být člověk postižený, aby splňoval požadavky na udělení ZTP. Mně osobně samozřejmě zajímá, proč vůbec úřad průkaz TP vystavuje. Kolik úředníků musí zaplatit stát, kolik zkrátka celá tahle fraška stojí, aby byla nakonec úplně k ničemu. Chápu lidi, kteří si vůbec průkazku nejdou vyřídit. Je to potupné zostudění těžce postižených lidí. Apropos pro koho tedy jsou označená místa ID? Ne vážně, budu se odvolávat a hledat vysvětlení třeba i u lékařské komory. Stanislav Dostál.

  • Prosim vás vím že je to pro vás těžké ale mě stát naučil tvrdosti vůči úřadům jaké to jen jde, jak vy na mě 2x tolik já na vás. Na úřadech mnohdy dělají zakomplexovaní náladoví idioti, kteří jsou schopni vám zničit život jen pro dobrý pocit, nevím jestli i vám, ale nedivil bych se oni jsou jak hyeny, dokonce i jdou raději po nějak omezené kořisti a ještě nejlépe němé, bez možnosti se bránit či jít slyšet. Musíte se chivat k úřadům jako k hyeně, po které chcete aby vám dala kus své kořisti kterou jste pomohli ulovit.. na ten kus máte právo! A oni povinnost.. Musíte řvát, obtěžovat otravovat, pokládat nepříjemné otázky, do kanceláří neklapat ale rovnou vyrážet dveře, žádná slušnost ani si schválně hrají na slušné a hlavně protahují, uklidňují a snaží se z vás dělat vola.. Jo a to nejdůležitější pravidlo ze všeho vždy mít po ruce možnost natáčet co se děje, téměř nikdy vám nemůže nikdo ani policajt bránit v natáčení, můžou zkoušet finty ale není na to právní síla a u soudu je to na tíži strany pokud je zabráněno v natáčení.. naučte se s nimi nepárat a když budou mít blbé pindy, nebo vyhrožovat, tak se psychicky sesypte, zahrejte divadlo přes celý úřad.. ještě lépe mějte připraven kontakt na bulváry, jakmile se o vás otře objektiv máte vyhráno a přiklepnou vám co vám na očích uvidí jen aby se o nich nepsalo, takhle ty prasata fungují. Jenže kdo stojí dělat šaška světu, nechat vydělat bulváru na vás, a zkrátka nikdo není povinen tohle podstupovat a takto se ponižovat.

  • Souhlasím,já jsem u odmítla.Mám problémy s spolehlivostí,chodím s chodítkem.Lámou se i obratle už mám 9 uložených obratlů.Bylo složité získat ZTP.Trvalo to rok než jsem získala 3stupně .Je mi líto že ùřady prostě mají své postupy a člověk který má co dělat sám se sebou ,musí lítat od lékaře k lékaři.Ve finále Vám nakonec přiznaj podle tabulek jen TP .

 9. Je to velice smutné, že o průkazce ZTP, rozhoduje někdo od stolu, kdo nemocného vůbec nezná.
  Já žádala o ZTP sedm let, než mi ho teď teprve dali.
  Všechna lékařská potvrzení psala, že se špatně pohybuji o dvou francouzských holích, pouze na krátké vzdálenosti, že bez opory nezvládnu ani stát. Mám 880Kč na péči, že ani doma nezvládnu vše obstarat, ale na průkazku jsem nárok neměla celé ty roky a teď najednou průkazku dali, pro těžké pohybové postižení. A to už to nešlo i před rokem???
  Všechny co o tomto rohodují, bych od těch stolů vypráskala bičem…

  • Ano, jsem na tom stejně. Příspěvek na péči mi byl přiznán protože pracovnice přijeli k nám a viděli skutečnost, ale na průkaz ZTP rozhodují aniž by nás viděli. a průkaz TP je mi na nic když nikam nedojdu a jsem zcela odkázaná na odvoz. Spíše by se měli zajímat o ty kteří průkaz ZTP získali a náhle se uzdravili a chodí do práce !!!!

   • Problémem je, že posudek na průkaz dělá hlavně OSSZ, úřad práce, tedy konkrétně úřednice z péče a DOZP vydá jen rozhodnutí na základě posudku od posudkového lékaře OSSZ. Tím chci říct, že to není tak úplně na rozhodnutí té úřednice, jakožto na posudku z OSSZ, který se zpracovává na základě lékařských zpráv od praktického lékaře. Věřte, že samotným úřednicím je líto jak to je, ale bohužel nemají oprávnění s tím něco udělat. Neříkám, že je to tak vždy, ale aspoň co se týče mého okolí.

    • Tak se mají sebrat, a jít třeba šlapat chodník, určitě důstojnější než práce pro stát, když musí pracovat tak že znevýhodněným lidem takto přitěžuje a dělá problémy. Tohle je u mě prostě hyenismu a nic víc. Úřednice nemůže být člověk s důstojnosti když dělá takovou práci a dobře to ví co dělá, jen jí to hold taky vyhovuje.. a právě vy nejste rozhodně povinni trpět na nějaké navíc extrémě podezřelé chyby systému který nikdo neřeší protože politik má plné práce s rozkrádáním, nesmyslným dohadováním, mnohdy vysmíváním se občanů.. není to náhodou takhle ?

  • Vážená paní máte pravdu všechny ty co nás léčí na dálku bych také vypráskal ale přežitek o nás bez nás funguje Léčí nás úřední mocí jak jim to vyhovuje .Tento nesmyslnej aparát to lidí nemoci s povolání soudní znalci sociální pracovníci to je armáda darmožroutů kdyby se tyto peníze dali doktorů s větší pravomocí kteří když nás léčí tak by nás mohli hodnotit co potřebujeme tak by bylo více odborníků a méně pacientů ale pak by bylo málo prostoru na to jak dojit zdravotní pojišťovnu . Tím že vás neustále honí od doktora k doktorovi tak přes vás vysávají pojišťovnu a je to draší než by vám dali průkaz ZTP o který nikdo neusiluje jen tak pro radost .Přeji všem hodně zdraví.

   • Přesně tak, lidi otevřete oči a poznejte ten podvod.. a následně nás aspoň nechte vypráskat ho za hranice ČR.. nic jiného s tím nejde dělat, stejně jako léčivá tráva bude dostupná nejdřív za 20 let všem těm kteří na to mají právo a kdo ví jestli vůbec stát už nesčetněkrát prokázal že jde na ruku tomu kdo dá víc, vlastní obyvatele ho nezajímaj, teda krom toho Babiše, ač nerad, proti němu prostě nemohu nic moc říct, krom toho že na jeho místě bych tu okolní bandu nějakým způsobem donutil poslouchat. Nevím totiž jak někdo může chtít s něčím takovým spolupracovat.. když ještě navíc všichni okolo jdou tvrdě proti němu. Doposud jsem veškeré pomluvy prokoukl, a nic čím by se dopustil vůči lidu nějak nefér, jsem nezaznamenal. Jen teda z jeho mocí na jeho místě, už by dávno leželi na jedné hromadě.. když by si nedali říct a pořádek by tady byl tak rychle, a do té míry že by to tady vypadalo jak v ráji.

 10. Prosím pana Krásu který se stará o postižené aby v parlamentě podal návrh aby na průkaz TP jsme mohli zaparkovat na místa pro postižené.Nechceme žádné výhody ale TP průkaz je zbytečný,aby se museli 4 měsíce posudkové komise kterých je nedostatek zabývat,TP když jsou k ničemu. Dekuji

  • Plně s Vámi souhlasím. K průkazu TP by měla být možnost vydání parkovací karty. I nám se to stalo, že jsme žádali o ZTP a přiznali TP. Jedná se u manželky o ischemii nohou a diabetickou nohu, skoro nevychází na ulici. Nejedná se nám ani o těch 550 Kč, ale vážně o možnost poarkování při návštěvě lékaře a podobně. Měli by se naši zákonodárci nad tímto zamyslet. Průkaz TP je jinak na nic.

   • Ano, ale ty co o tom rozhodují tak těm většinou nic není a je vidět že je osud jiných lidí nezajímá ! Na takové články ani neumějí dát odpověd. Zdravím a přeji pevné nervy.

   • Ztotožňuji se s názorem pana Jana i s mnoha dalšími. V červenci mi zemřel manžel, který měl průkaz ZTP a tedy i možnost parkování. V domnění, že konám dobře, jsem hned po pohřbu tuto skutečnost ohlásila a vrátila jeho průkaz se žádostí, zda bych si nemohla ponechat parkovací místo z důvodu mých zdravotních potíží a v srpnu jsem podala potřebné zdravotní doklady se žádostí o průkaz pro mne a že mobilitu nežádám. A výsledek – hned začátkem září byla značka pro parkování odstraněna (od té doby mám problémy s parkováním), obdržení několika zbytečných sdělení od úřadů a dnešního dne jsem obdržela průkaz TP. Při předávání průkazu TP jsem hlavně musela podepsat jeho převzetí, a PŘESTUPKY § 36a z Hlavy VI zákona č.329/2011.O nějakých dalších výhodách TP jsem se nedozvěděla a ani dozvědět nemohu, neb tento průkaz je opravdu na nic.
    S pozdravem Milena (75 let)

  • Ano pane Brázdil souhlasim s vámi pan Krása nedělá proto vubec nic on je pro prukaz TP ktery je k ničemu ano jak řikáte ad daji přispěvek na parkováni já take nepotřebuji penize ale ten parkovaci listek souhasim s vámi.

 11. Stále nevím k čemu mi má pomoci průkaz TP, když na autobus ani na vlak nedojdu a i na úřady musím s pomocí ! Ale spíše si myslím že jim jde spíše o těch nyní 550 – kč., ale ty si klidně mohou nechat, mě se jedná pouze o to abych měla označení na auto abych si mohla zajet aspon na nákup a na úřady a ne abych se stále někoho doprošovala. Mám svúj již starobní důchod.

 12. Mám plný invalidní důchod už asi 6 let s tím, že ,,není schopna výdělečné činnosti ani za zcela mimořádných podmínek“ a měla jsem průkaz ZTP/P a teď mi nepřiznali ani TP. Prý nemám nárok na žádný průkaz OZP.

  • Vážená paní Evo to že máte 6 let invalidní důchod nerozhoduje nebo potíže .Zde rozhoduje o lidech kolem vás někdo vás třeba anonymně nahlásil na sociálku.Nevím co jste dělala nebo nedělala stačí anonym i vymišlenej a k tomu třeba jedna fotka tak pozor všichni na to.Nikdo neumí pochopit že hejbat se musíte někdo chodí do posilovny a někdo vezme v mezích možností koště a to už je zle. Přeji hodně z trpělivosti .

 13. Dobri den jsem ivalidnim duchodu. Po oe operaci zada levou nohou a mel jsem zztp a ted mi dali tp a ni mne nevideli! At do prdele delaj pro nas hovno. Hlavne ze delaj prosebe hovada!

 14. po treti operaci zad me vzali plny in a dali 1 narok na jiny prukaz nemam nez zp mam jen stredne tezkou poruchu nedojdu dal nez pred bytovku ale v byte se orientuju muzou se stydet a tady sou lidi co se vam smejou do obliceje jen je boli zada a maj narok na prukazku na auto a vsechny vyhody je to hnus

 15. Byl jsem v invalidním důchodu, jako bývalý horník mám zdevastovanou páteř, na jedno ucho nedoslýchám, na druhém neslyším vůbec, po zpackné operaci kolene už víc než před rokem chodím o dvou berlích a dnes mě přišlo, že nemám nárok na ZTP, ale pouze na TP, což je pro mne k ničemu. V pdostatě jsem jenom obtěžoval obvoďáka,aby mi vystavil zprávu a vyplnil formulář.

 16. Neuvěřitelná demagogie v sociální politice! 10 let jsem plně invalidním duchodcem. Měl jsem průkaz ZTP. Problémy pohybové. Absolvoval jsem operaci páteře a ejhle, byla mi přiznána průkazka se zdravotním postižením TP. To si snad MPSV v čele s naší „super ministryní Marxovou“ dělají z lidí prdel! To se opravdu nedá chápat! Zamyšlení nad tím, … stalo-by se ji totéž , no to bychom se divili, ale určitě by neměla průkaz TP. Černočerný hnus. Dělejte již konečně něco pro zdravotně postižené, ale hlavně jenom o tom pouze nekecejte. Váš alibismus lidi uráží!

  • Pane Václav,ta naše ministryně nic pro lidi neudělala ani neudělá.Např. slibovala že udělá zpět příspěvek na péči jako to bylo dříve 1 stupeň z 880 na původních 2000 a teď raději se o tom už nemluví.A tak je to se vším.

   • Slibují před volbami, ale po volbách skutek utek a na lidi kašlou až do doby před dalšími volbami. Na vše mají dost času, když něco pro lidi schválí tak je to platné vždy až po několika měsísích, ale když se schválí jejich zvýšení platů tak to je ihned následující měsíc !! Neuvědomují si že mohou jednou také dopadnout jako invalidé !

  • Je to hnus,kdyz nekomu snizi prukaz na TP.Ale pred 8lety jsem jeste jezdila se slevou 75% Dnes uz to zrusili..Sv*ne…

  • Je to hnus,kdyz nekomu snizi prukaz na TP.Ale pred 8lety jsem jeste jezdila se slevou 75% Dnes uz to zrusili..Sv*ne…

 17. Dneska me byl přiznán prukaz TP ale opravdu to k čemu tento prukaz je nebudu ani komentovat je na hovno a pral bych politikům moje zdravi a potom tom dostat tento super prukaz…….,hovada…

 18. Také jsem si požádal o průkaz ZTP a byl mi přiznán jen TP a to mám z pohledu invalidity 70% a plný invalidní důchod. Po zjištění, co mi tento průkaz nabízí, jsem si jej ani nešel vyzvednout. Je to výsměch do očí postiženým. Máte pouze 2 výhody: 1) Mávat s ním v autobuse a křičet „Já mám právo sedět …“. Hamba by mě fackovala, kdybych se k tomu snížil. 2) Mávat s ním na úřadě se slovy „Já mám právo předbíhat, tak uhněte …“. Hambou bych se propadl. HUMUS!!!

 19. dobrý den,kdyš čtu tyto komentáře vidím kde vlastně žijeme.stát na nemocné občany kašle,najal do komisí drabí a ti místo aby nemocným po celoživotní dřině se snažíli pomoci a ulehčit život tak je ještě ponižují.souhlasím s těmito komentáři.většina lidí v podstatě nechce nic jen v klidu si u nákupu zaparkovat,a nechodit velké vzdálenosti pěšky,protože mají problémy s chuzí.já osobně prukaz ztp vyřizoval od záři 2016-1.6.2017,několikrát jsem uřad osobně navštivil,arogance ,dlouhé čekání,prostě katastrofa.závěr jste osoba středně těžce postižená s omezeným pohybem ,prukaz tp k vyzvednutí do týdne.vážení takový prukaz je nám všem na hovno.ani tam nejdu celej den čumět.na stání pro invalidy mně jeden rom řekl,kdybys nebyl škrt a dal 15litru tak ho máš taky.co nato říct,kde vážení žijeme,každý přivandrovalec dostane od státu všechno a na staré a nemocné stát sere.ani se nebudu odvolávat -ztráta času.jeto prostě banda v plné síle ,ani si neuvědomují že budou taky jednou staří a nemocní.vzít klacek a tu bandu příživníku vymlátit.

  • To máte pravdu nejradči by bylo kdyby jsme s prominutim pochcipaly a aby jse ty druhy nažraly nemaji zájem o nemocne lidi Marksová ta jen lhala a nic pro nemocne neukázala nic.

 20. at je zveřejněna volime otevřeně a naši poslanci a uřednici pro nas nedělaji nic proč tedy volit? ja tomu absolutně nerozumim! na OSSZ vas vidi jednou jste chronicky nemocni stav progreduje to znamena jen zhoršuje a oni vam nedaji ZTP/2? a sami parkuji kdekoli berou nahrady v desitkach tisic a platy? až milion ovčaček? kde to žijem? s pozdravem byvaly člen ksč! pry berou lekaři velke odměny za to že nam nedaji prukazy lekaři bez nemocnych by vidělali měsičně 150000kč a vice?

  • premiera to nezajima marxovou take ne proč je voli socany? volim přehlednou stranu ze socialnim citěnim a to je hnuti ano nebo ODS dělejte jak umite za ksč bylo lip!!!! vaš ružička jozef nebojte se jich oni pracuji a vydělavaji jen na invalidech!!!!!!

 21. Ještě k té posudkové komisi na sociálce. To jsou tam takoví odborníci, že dokážou posoudit zdravotní stav pacienta aniž by ho viděli? Pokud ano, ať jdou do nemocnic tyto pacienty léčit.Franta naštvaný

 22. Odpověď Frantovi.
  Jsem také František. Dlouhá léta jsem pracoval jako řidič
  autobusu, takže moc dobře vím, že zdraví Romové mají průkaz ZTP.Je jich hodně.Také jsem žádal o průkaz ZTP a byl mi zamítnut. Tak jsem si podal odvolání a i to mi zamítli.
  Takže už o to asi žádat po těchto zkušenostech asi ani nebudu.Ostatním všem přeji, aby jim to vyšlo.

  • Máte pravdu ZTP dostává spoustu cikánů, kterým nic není!!!! Je mi 40 let, jsem po operaci páteře, mám endoprotézu kyčle a ZTP mi bylo po odvolání zamítnuto. Těžko pochopitelné, tyto všechny případy! Cikáni na nás budou stále parazitovat! I ve svém stavu každodenních bolestí, těžkých migrén a blokací páteře jsem pracující. Kde je teda ta diskriminace? Žijí si tu z našich daní a stát je v tom podporuje! Hnus!

   • Dobrý večer p.Marie jsem romka a nesouhlasím stim co jste tam napsala.Proc si myslíte,že kde jaky tom dostane průkazu ZTP?Lidé museji být opravdu dost nemocný aby to dostali není to jen tak.Ja se lecim na psichyatri a mam v hlavně nádor a nemoc aneurisma jestli vám to něco rika. Každej doktor mi rika,že je to časována bomba nekolikrat jsem ležela ve fakultní nemocnici v PLZNI mela jsem jit na operací a ještě nic také se lecim s kyčlima a ischyasem.dostala jsem,ale jen zdravotní průkazu tp který jsem si ani nevyvedla tak buťte tak hodná a nespinte tady romi,ze je dostávají jen tak vždy když neco je tak do toho taháte jen romi,vas komentář me dost rozcilil a tet me můžete tady spinit kvuli chybám ve psaní,ale nic si a toho nebudu delat takže asi nak takle rom ne rom daj to tomu komu oni chtej

 23. Je mi sice teorve 67 let, chodím o francouzských holích, ujdu tak 50 metrů, musím se zastavit, vydýchat,odpočnout kyčlím a zádům. V roce 2016 mi sociálka zamítla žádost o udělení ZTP,tak jsem si podalodvplání, ale ani to k ničemu nevedlo.Mám takový dojem, že ten průkaz ZTP dostanu až po smrti. Kdejaký zdravý ROM ten průkaz má a my nemáme nárok.

  Franta naštvaný.+-

 24. Mám také ten průkaz ZTP, ale platil jen 10 let, pravděpodobně si doktoři myslí, že když zestárnu, tak se uzdravím. Naopak přibyla mi totální endoprotéza kyčle, další chronická onemocnění, hypertenze, arytmie, vertebrogenní potíže páteře, skolioza, výhřez ploténky, alergie na léky a některé potraviny, protože všude do toho cpou éčka a nyní i palmový olej…sice proti tomu všemu bojuji…cvičím jógu i posiluji páteř, ale dojdu po svých tak 200 m a to ještě s těmi FOFR holemi, pokud je hezké počasí. Vyžádal jsem si od VZP za 5 let zpětně výkony lékařských ošetření, operací. Pojišťovna za mne zaplatila 1 milion 6OO tisíc korun českých. Po přečtení 8O stránek jsem zjistil, že mne byly prováděny i výkony o kterých nic nevím, neboť jsem si vše zapisoval. Teď mám dilema, mám ty nepoctivé doktory udat, anebo se na to vykašlat, budu je totiž ještě potřebovat… a oni se dovedou docela pěkně mstít. Známý soused mi půjčil invalidní vozík, abych si mohl dovézt nákup z obchodu a nebo se jel projet po parku a vychutnal si při sezení na něm sluníčka. Nyní ho bude potřebovat pro sebe. Můj ortoped mne řekl, že mi ho nedoporučí, protože už mi napsal chodítko, na které si prý mohu sednout, a nákup, že mám nosit na zádech v baťohu. Vážím 95 kg jsem chabrus na plíce, ačkliv jsem dřív aktivně sportoval, nekouřím dodnes a neholduji ani alkoholu. Chci se vás zeptat jesli mám nárok na invalidní vozík, prý si ho mám koupit za své. Mám 8.500 kč důchodu. Děti nemám, příbuzné nebudu tímto zatěžovat, ono to není levné, mám příspěvek na péči II.stupně, který si bere DS, musil jsem teď předtěhovat do Domova senioru, kde také nejsou přesvědčeni, jestli mám na něj nárok? Na kterého lékaře se mohu obrátit, aby mi ten invalidní vozík doporučil? Anebo mám přímo napsat VZP? Stydím se za naše Ministerstvo sociálních věcí, které mi letos zvýšilo důchod o 300 Kč, a DS si hned zvýšil platby za stravování. A hrozí nám, že se budou zdražovat potraviny… platby za lůžka, pečovatelské služby a pod. Děkuji za odpověď. Milda Skramuský, Heřmanův Městec Domov pro seniory.

 25. Můj příspěvek k průkazu TP.
  Zdravím všechny zdravé i nemocné občany Česka.
  Je až neuvěřitelné co všechno si naši politici a zákonodárci dovolují,jak pošlapávají základní práva
  našich občanů. Průkaz TP je absolutně k ničemu, je to
  jen karta kterou vláda zavřela invalidům ústa !
  Sami se bezostyšně obohacují prostřednictvím zákonů které si schválili ke svým zájmům a svému blahobytu. Parlament i
  sněmovna je jen nebetyčná žvanírna.
  Takovouto svoloč nepotřebujeme, od roku 2000 se již nacucali dost, stávající garnituru už nemůžeme volit,
  občane český vzpamatuj se !

  • proč jste cinkali? same ečka strava nezdrava leky 100x dražši najem 55% z 11000kč 5500kč holobyt a to vam nedaji na dobu neurčitou? jako by to bylo jejich podobne jsou i cirkve! nic mě nebavi kradou kde se da nevolit lumpiky! kdysi stačil 1lekař na cely obvod za 4000kčs!

   • Proč cinkali ? Protože byli mladá nezkušení a v dnešní době se situace opakují, zase nejvíc křičí ti mladí a nezkušení !!!

 26. Mé mamince je 91 let. Posledních 6 let je prakticky nepohyblivá. Vozím jí pravidelně na lékařské kontroly a nejvíce mě dělá problém její vystoupení a nastoupení do auta. Proto jsem rovněž požádal o možnost, abych alespoň mohl zajet co nejblíže ke vchodu do zdravotního zařízení. Už takhle jsem na nervy, když na mě netrpělivý řidiči troubí, neboť to vystupování z auta a rozložení vozíku nějakou dobu prostě trvá. Žádnou výhodu, mimo bezcenného průkazu jsem nedostal. Přesto se na tu komisi nezlobím. Jenom jim všem přeji dlouhý život a hlavně ať si ho užijí co nejdéle ve stejných bolestech a nemohoucnosti, jako spousta žadatelů, které lhostejně přehlížejí, jako družstevní lány.

 27. Dobry den. Ja osobne mam TP uz radu let,ale v celku k nicemu mi neni. Kdyz jsem jezdila autobusem tak jsem se stydela ho ukazat i kdyz pro mne stani bylo bolestne.Mam CHronickou boreliozu a je mi cim dal hur. Dnes do autobusu uz ani nenastoupim. Jezdim autem a kaslu na to ,ze nemam ZTP Kdyz je moznost tak zastavim na znacce pro ZTP. Nikdo kdo chodi normalne a nic ho neboli si nedovede predstavit jak tezke je chodit daleko, jak boli kazdy krok,ale nikdo mi nepomuze, tak at mi polibi, zastavim tam kde mi to vyhovuje.Stalo se mi zatim jenom jednou ze mi kontroloval policista, tak jsem mu rekla ze si ZTP vyrizuji,nechal mi na pokoji jenom dodal ze bych tam s TP nemela stat, no a co si na stary babe vezme.Budu takto parkovat dal.

 28. po pravdě pokud politici jsi tohle vymyslely aby dostaly více penez radil bych kdo má možnost zazalovat politiky nebo ty idioty který ten zákon vymyslely stim tp řeknu to nasledovně kdo nemá nohy je na berlích má autismus nebo má hodně spatnou orientace doma i venku ci 1 dostane Tp pro uřad to je fuk pro politiky jen pro smích tot všechno tohle jsi můžete přečíst

  • zažalovat politiky nejde maji imunitu? proč? boji se? a policie přitakava? až na vyjimky jinak je to stejna elita jako 500000 uředniku pulka statniho rozpočtu jde jim do kapse za to jste cinkali? a exekuce jsou promlčeny po 3letech po 4letech vše je protiustavni pegas -Tmobile kam šli penize? ztraty jim zaplatili pojištovny a zisky převedli do novych společnosti jen s jinym nazvem? -80% vydajovy naklad nas niči a celou ekonomiku dělnici pracuji na doraz nadpruměrně za 15000kč a oni maji od 200000kč vyše?

 29. Přátelé,čtu tu Vaše stížnosti a plně s \vámi souhlasím. I já jsen na tom jako vy Při první žádosti mi přiznali TP,zrušil jsem toto jejich rozhodnutí a podal jsem druhou,kde jsem měl další nálezy od lékařů a v domění,že dostanu ono ZTP. Bohužel, zamítli mi to také,jen TP mohu mít.

  Musíme si dobře rozmyslet koho volit,nesmíme volit ty,kteří jsou dnes u korytt -ty vůbec nevědí a ani nechtí vědět jak nám dole a postiženým je .

 30. Dobrý den , jsem 4 roky po mozkové mrtvici ochrnutý na pravou stranu těla . Špatně chodím o jedné fr. holi a neujdu ani 50 metrů . Bez pomoci nenastoupím do autobusu ani do vlaku , tak se dopravuji os autem a koupil jsem si el. skůtr , který přepravuji v autě. Žádal jsem o průkaz ZTP/P , ale prý nemám nárok ! O příspěvek na auto ani na el. skůtr taky nemám nárok! Požádal jsem , proto o příspěvek na ližiny k nakládání skůtru do auta. Stále jsem nedostal odpověď , ale moc nedoufám .
  Jsem zoufalý a divím se , že invalidní člověk , nemá nikde odvolání !
  Přeji ať ti co rozhodují o tom jak musí být člověk postižený , aby dosáhl na tyto vymoženosti jako jsou ZTP/P,příspěvky na AUTO,inv. vozík , byli taky tak postiženi jako my !!!
  Cítím se všemi postiženými a přeji si , aby se to zlepšilo a abychom měli stále kolem sebe hodně ochotných lidí , kteří nám v této špatné situaci pomáhají.

  • Vysvětlení posudkové lékařky na postižení jedné poloviny těla –poškození či ochrnutí jednostrané je vertikální a tam platí jiné lépe řečeno žádné výhody .Poškození od pasu dolů tedy horizontálně je příspěvek na takřka na vše.Sama uznala ,že je to někdy nespravedlivé ale nemůže rozhodnout jinak než podle zákona,který je daný.

 31. Vy ještě řídíte? Nebo Vás v těchto letech bude PRAVIDELNĚ někdo dopravovat-nákupy, výlety(k lékaři máte právo na sanitu)?Dříve KARTY opravdu dostávali INVALIDÉ! Ať už od dětství, nebo v mládí po urazech, operacích apod. Dnes si o to žádá každý starobní důchodce. Hlavně z větších měst, kde se těžce parkuje.Vsadím se, když se poctivě budou na parkovištích dělat kontroly-ZNAKU+ PRUKAZU-spoustě lidem ho vezmou, neboť v tom jezdí rodiny a tvrdí, že před chvílí dovezli-odvezli apod. Ano vydávat, ale opravdu těžce postiženým!!!

  • No vám by ho měli dát automaticky, protože vyplodit takovouhle kravinu, může jen těžce nemocný člověk. Vás tipuji minimálně na lobotomii nebo těžkou závist a zapšklost….

 32. jsem 79 lety po moskove mrtvici a po narocne operaci rakoviny.
  tezce pohybuji levou rukou a pravou nohou.
  5 mesicu si vyrizuji kartu na invalidni parkovani
  a misto toho jsem dosta kartku TP,se kterou si nemuzu ani vytrit prdel.Tito idioti na uradech si z nas delaji prdel
  a zneuzivaji sve teple dobre plasene mista
  No co vice k tomu muzu rici…….
  Je to v prdeli a invalida ,by mel radeji zdechnout,
  nez zadat o takove debilitiny on soudruhu na uradech.
  Mike

 33. Já to můžu říct jasně politici jsou jsou ted jako komunisti který kašlou na postižené lidi jen nam dají tp který je k ničemu jen očekávejte kdo nemá nohy má nohy nebo má spatnou orientaci at je jakákoliv nedostanete ztp

 34. Dobry den.Jsem prave ve fazi 2 odvolani se proti rozhodnuti MPSV pridelit mi prukaz TP.Prodelala jsem operaci nadoroveho onemocneni,lecim se na kardiologii a nejvice mne zatezuje choroba CHOPN.Co chvili jsem hospitalizovana, nebo dojizdim na infuze do nemocnice. jsou dny, kdy se bez pomoci rodiny vubec neobejdu, nebot nemohu dychat. Presto na prukaz ZTP narok nemam.Moc premyslim nad tim, kdo tedy vlastne narok na tento prukaz ma,a je li vubec posudkova komise schopna jednat objektivne.Znam totiz cloveka, ktery se leci s astmatem, ma castecny invalidni duchod,ale codi do prace,zije bez vetsich, viditelne zdravotnich potizi,bez problemu vyjde kopec od marketu k domovu a presto prukaz ZTP dostala.Jak si to vylozit, kde je vlastne chyba. Preji vsem krasne leto a pochopeni i trochu tolerance od tech,od kterych to nemocny clovek nejvice ocekava milena

   • Jo, ani podle ksichtu né, protože například, žádný posudkový doktor nikdy neviděl. Měli vyjádření neurologa, prakt. lékaře, ortopeda a od lékaře, pro chronické bolesti a pohyb, na krátkou vzdálenost, pouze o fr. holích. Nic mi to nebyla platné 7 let, ani po odvolání. Po třetí, mi dali TP. Mám problém zvednout nohu i do auta, MHD je 1km od bydliště a ani bych do něj nevylezla.
    Ještě jako výsměch, mě po odvolání pozvali na úřad, kam nejede žádný městský dopravní prostředek.
    Letos jsem zažádala znovu (již počtvrté) a světe div se, najednou jsem těžce pohybově nemocná. Tak konečně po 7 letech mám nárok na ZTP.

 35. s TP mam zkušenost úplně na hovno měl jsem ZTP průkaz byl jsem na 2 stupni hodně spatnou orientací ve světě lékařka mě označila na ZTP úřednice ne prej podle nového zákona nemam právo na ZTP průkaz jen na TP takže všem co to čtete radim na průkaz TP rovnou kašlete nemáte sním žádné výhody politici a lidé at máte TP průkaz vás budou považovat za normální lidi ne postižené a výhody žádné nemáte to můžu říct rovnou ani slevy nemáme.

 36. Dobry den ano mam stejnou Zkusenost s lekaři a uředníci dal jsem jsi zadost o ztp kdyz mam hodně spatnou orientaci po 1 mesíci nic az za 2 mesíce mi rekly ze budu mít tp ale normalní člověk ztp muže mít ale postižený nemuže leda že prisel o nohy podle uřednic reknu vam TP prukaz je na hovno měli by ten zakon vratit co nejdříve ale jak znam politiky vyhodit je z oken kteří vymyslely tyhle zakony 31.12 2015 o tp

 37. Dobry den ano mam stejnou skusenost byl jsem u odvolavaci komise a pripadala mi ta komise jak za komunistu ta interupcni musel jsem se tam svleknout do trenek pred vsema i pred zapisovatelkou a delat tam veci ktere me rozhodili na tyden pripadal jsem si jak opravdu jak ten vrah ve vezeni no potupa a stud reknuvam je mi opravdu studno jsem po operaci michy a beru asi 8 let morfin na bolesti atd leku asi 18 dene reknu vam kdo todle vymejsli ztp atd ten by si to mel skusit jake to je pro nas co nikdy nemarodili a ted bohuzel jsou invalidni hanba ,

 38. Jsem po operaci páteře . Mám nařízlou míchu je mi 44let.Lékaři mě zachránili od vozíku. Mám 10 letého kluka se kterým bych raději skotačil zdráv po hřišti než se doprošoval u odvolací komise MPSV svlečený do trenýrek jako trouba a tam se mi vysmívali, že jsem sice invalidní že jedna noha je sice úplně v haji že opravdu sotva lezu, ale ta druhá moje noha je ještě docela dobrá tak co si stěžuji. Na ZTP jsem malí krypl a na TP vám ser… TP je dobrý tak k tomu že dostanu po tlamě když budu chtít někoho předběhnout ve frontě na úřadě když on tam chudák stojí v nervech již půl dne. A on mi tu páteř dorazí úplně a pak možná dostanu ZTP ale to nejí vůbec jisté. Bohužel nemám tam nikoho známého. Plakal bych když vidím ty chudáky co parkují u supermarketu na vozíčkářích na průkaz ZTP svojí prababičky která opravdu chudák už jen leží doma kdežto oni se statečně a někdy až s neuvěřitelnými sportovními výkony perou o zlevněná kuřata a jiný sortiment. Všem hodně zdravíčka!

 39. Paní Zuzko,určitě se proti průkazce TP odvolejte.Nárok na dopravu budete mít 400 Kč ale jenom u průkazu ZTP.

  • Děkuji Vám Alinno, ještě lhůtu pro odvolání stihnu, ale bude to již druhé odvolání, tak nevím. Přeji hezké Velikonoce. Zuzka

 40. Hm, mojí téměř devadesátileté prababičce právě přiznali TP, tedy místo k sezení v MHD, ale kdo ji tam dostane? A když ji tam vytáhneme, počká řidič pár minut, aby se usadila, než se rozjede? Jak cukne při rozjíždění, je hned na zemi. Bezva výhoda. Nevíte, jestli je alespoň nárok na nějakou měsíční částku na dopravu autem?

 41. Ano,průkazu TP je výsměch nemocnému člověku. Chodim se 2 franc.holema,bederním pásem a perorálním tahem na špičku nohy a nemám nárok na ZTP průkaz….. Mám asi jinou barvu….Ostuda

  • jsem jediny cikan co řika pravdu vyškov 68201 lekaři a posudkaři nas niči? a nas cikany měl hitler vystřilet od kolebky až do hrobu trpime!!!! oři plnem vědomi a svědomi!

  • Je to ještě horší než pravil Karel. Stát čili naši zákonodárci si vymysleli oslí klacek na lidi. Je to klacek se kterým se pohání osli když vlečou těžká břemena.
   A takoví osli jsme i my, kteří dělali v životě jako osli a když onemocněli na klouby nebo páteř a nedej bůh rakovinou dostali jako náplast průkaz osoby zdravotně postižené. Největší výsměch z těchto průkazů je TP. Opravňuje vás si sednout v MHD. A do čeho si sednete když bydlíte v Kadani? nebo Bohuslavicích? tam si můžete sednout jen na zadek.
   Jsme nejen národ Švejků ale i národ vy*ůránků , a těm jsme bohužel svěřili u voleb úřad zvaný parlament. A proto jsme byti a vysmívají se nám , protože Průkaz TP je něco jako Hlava 22, kdo nečetl ať si přečte román Hlava 22, TP nám říká jací jsme slaboši že neumíme tuto sebranku co to ´vymíšlí a aplikuje na nás, nakopat do zadnice. Už je to vrchol. To už mohou vydávat rovnou žebračenky platnou jeden rok na výdej jednoho bochníka chleba. Tak já jsem pracoval celej život na to abych zaplatil přivandrovalcům sociální vymoženosti, protože to je právě IN , a já který jsem do sociálního pojištění přispíval, budu koukat jak se na výhodách někdo pase. ALE za mý peníze vážení !!!
   Zkrátka nakopte TP do zadnice i s jejich tvůrci. Jsem normální myslící člověk a nenechám ze sebe dělat blbce.
   TP je k ničemu , je to výsměch nám všem kteří jsme nekradli a poctivě pracovali.

   • Ahoj Libore , ve všem s Tebou souhlasím a hlavně o tom financování přivandrovalců , kteří přece nemůžou strádat , ale my všichni tělesně postižení , nemáme nárok na nic ! Je mi 66 let a chci ještě užívat radostí života a nechystám se umřít jen proto , že by si to ti par….. co jsme zvolili, přejí .

 42. Průkaz TP je po zkušenostech mých nejbližších prakticky kničemu.Nebylo by od věci trochu zmírnit pravidla pro získání ZTP a kategorii TP zrušit.Ušetřilo by se na administrativě a ušetřené prostředky by se mohly použít pro sociálně resp.zdravotně potřebné.

  • Pane Miloši take se divym proč nezruši karty TP ano stoji to spoustu peněz je vydet jake máme neschopne uředniky kteři to vědi že TP za nic nestoji ale nikdo s tim nic nedělá Pan Krása to je take jako poslanci

 43. U nás jezdí MHD, autobusy mají označeny místa pro invalidy.Ale stejně tam sedí kde kdo.A když je všude obsezeno tak Vás nikdo sednout nepustí i když sedí na místě pro ZTP.Já sama mám ZTP ale říkat si o místo to bych neuměla.

 44. Myslím, že tento průkaz je ze strany úřadů naprosto nedomyšlený. V podstatě nutí člověka, aby si vybral jako oběť někoho z cestujících, komu by šermoval průkazem před obličejem a nutil ho vstát a přenechat mu místo k sezení. Mě by to bylo žinantní někoho takto vyhazovat, i když bych stál o berlích. Bylo by určitě daleko lepší, kdyby se ten průkaz ukázal řidiči, aby ten vhodné místo k sezení hendikepovanému zajistil. Řidič by to měl jako jednu ze svých povinností. Konec konců to je v případě MHD zaměstnanec v podstatě města. A soukromé přepravní firmy jsou zase z velké části dotovány městy a obcemi a ty by měly nárok to po dopravci žádat, protože „poroučí ten, kdo má peníze“. Ale bohužel na úřadech sedí lidé, kteří nechápou svoji práci jako službu lidem, ale jako vládu nad poddanými.

 45. Jako invalida bych ztpaka nikdy sednout nepustil,je to nesmysl..navic ztpaci maji narok chtit pustit po normalnich lidech sednout jen na vyhrazena mista.urcite ne na vsechny sedadla.

 46. stručně řečeno, bohužel žádné.
  Také jsem TP měla, chodila jsem o berlích a měla tendence kolabovat, třásla se a byl pro mne problém vydržet stát, nemohla srozumitelně nějakou dobu ani mluvit, ale i když jsem si chtěla sednout v tramvaji a ukázala ho, cestující nechápali o co se jedná. Po skončení platnosti jsem o nový nežádala, myslím, že bych mohla mít nárok na ZTP, ale vzhledem k špatným zkušenostem s posudkovými lékaři, kteří víceméně neposuzují objektivně, a jednání bývá velmi zdlouhavé, nakonec člověka spíše odsoudí, třeba do ústavu, nebo riskuje že přijde i o malý důchod, který léta dostává nyní jako jediný příjem, protože stát firmám zkomplikoval zaměstnávat lidi s handicapem na částečný úvazek. Podobné zkušenosti mají i moji další přátelé, také většinou v i.důchodu.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.