Kdo chce konzultovat problematiku česko-slovenských důchodů, může v poradenský den

ilustrační foto: Ian Britton / freefoto.com

Lidé, kteří pracovali nebo pracují v České republice i na Slovensku, budou mít možnost informovat se na své důchodové nároky z obou států. Pro tuto skupinu osob připravila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve spolupráci se slovenskou Sociální pojišťovnou konzultační den. Ten se bude konat ve středu 15. 4. 2015, v sídle pobočky Sociálnej poisťovni Čadca.

ilustrační foto: Ian Britton / freefoto.com

Cílem tohoto poradenského dne, v pořadí již třetího, je informovat občany, kteří získali doby důchodového pojištění na území Slovenské i České republiky, o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k tomu potřebují. Přítomní odborníci poskytnout také další užitečné informace.

Poradenský den se uskuteční od 9:00 do 12:00 h a od 13:00 do 16:00 h ve středu 15. dubna 2015 v budově pobočky Sociálnej poisťovni Čadca na adrese Štúrova 2078.

Na konzultace, které budou poskytovat odborní zástupci z obou institucí bezplatně, je třeba se předem objednat na telefonním čísle +421 906 173 211 nebo na e-mailové adrese: nikola.sutovska@socpoist.sk.

Zájemci o konzultaci by si s sebou neměli zapomenout přinést občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty. Na jednotlivé konzultace je vyčleněn limit 20 minut a přednost budou mít předem objednaní klienti.

Historicky první česko-slovenský konzultační den se konal v dubnu loňského roku v Bratislavě, druhý pak v říjnu v Hodoníně. Tato forma konzultací navazuje na tradici úspěšných česko-německých a česko-rakouských konzultačních dnů, které ČSSZ ve spolupráci se zahraničními partnery pořádá již řadu let a o které je pokaždé velký zájem. Jejich cílem je zprostředkovat občanům, kteří pracovali či pracují v těchto státech, potřebné informace z oblasti důchodového pojištění.

Tisková zpráva ČSSZ

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.