Běžci splnili přání dětem

Pět dětských snů pomohla splnit charitativní akce You Dream We Run. Ta se konala dvanáctého až třináctého června na stadionu ASK v Blansku.

Její podstatou byl čtyřiadvacetihodinový štafetový běh. Výtěžek byl podle organizátorů letos rekordní. Charitativní akce totiž vynesla sto čtyřicet tisíc korun.
Pomoci splnit sen pěti postiženým dětem mohl na třetím ročníku You Dream We Run kdokoliv. „Šlo o to, udržet po dobu čtyřiadvaceti hodin na atletickém ovále štafetu. Každý si ale mohl běžet či jít svým tempem,“ vysvětlil pořadatel akce Roman Jančiar.
Každý účastník akce, který se do štafety zapojil, ale i ten, který se přišel jen podívat, si mohl koupit účastnické tričko. „Výtěžek z akce tak máme především z prodeje triček, ale například i z náramků,“ vysvětlil Jančiar.
Celkem výtěžek spočítali na sto čtyřicet tisíc korun. „Je to rekordní suma. Například v prvním ročníku jsme získali asi šedesát tisíc korun. Letos tak můžeme splnit sen všem pěti postiženým dětem, které se do projektu přihlásily,“ řekl.
Malá Emička podle něj pojede s celou rodinou do termálních lázní. „Liborek si přál pobyt ve wellness centru, Šimonkův sen byl tablet a bratři Martin a Tomáš si přáli invalidní tříkolku, každý tak dostal svou,“ uvedl Jančiar. Dary stojí celkem sto pět tisíc korun. „Proto ještě zvážíme, koho podpoříme ze zbývajících peněz,“ řekl Jančiar.
Celkem podle něj na akci přišlo kolem tří a půl tisíce lidí. „Z toho bylo sedm set dvacet sedm běžců ve třiadvaceti týmech. Největší tým měl asi sto padesát členů, nejmenší dva. Dohromady ušli nebo uběhli ve štafetě pět tisíc sedm set osmdesát jedna kilometrů. Vydařený byl i doprovodný program. Bez nároku na honorář vystoupil například Michal Hrůza nebo Michal David,“ dodal.

Blanenský deník
http://blanensky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.