Výstava ve zlínském zámku přibližuje svět nevidomých

Svět nevidomých přibližuje výstava, která je ode dneška instalovaná ve zlínském zámku. Interaktivní výstava nazvaná Není tma jako tma je rozdělena do několika částí, návštěvníci se sami či s průvodcem mohou pohybovat v pokoji v absolutní tmě nebo v prostoru simulujícím rušnou ulici.

„Svět nevidomých a slabozrakých je od toho běžného naprosto odlišný. Díky výstavě zažijete absolutní tmu, poznáte nástrahy a strasti každodenního života a vcítíte se do role lidí se zrakovým postižením,“ sdělila ČTK zástupkyně organizátorů Jana Márová.

Výstava podle ní má pro návštěvníky zážitkový a naučný rozměr a nevidomí díky možnosti stát se průvodci po výstavě získají pracovní uplatnění.

Část výstavy prezentuje pomůcky pro nevidomé, věci denní potřeby, práci s technologiemi či vodicími psy. Nechybí ani vzdělávací část věnovaná zraku s modely oka, simulací očních vad či jejich měřením. Připraveny jsou také soutěže pro děti, malí návštěvníci si mohou v dílnách vyrobit pomůcek pro nevidomé děti.

Výstava, kterou připravila obecně prospěšná společnost Aktivní rozvoj, potrvá ve Zlíně do července. Poté se přesune do Uherského Hradiště a příští rok bude v Kroměříži a Vsetíně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.