Mentálně postižení již punčochy nevyrábí

V objektu bude centrum denních aktivit klientů. Sluneční dům plně vytápěný sluneční energií po dvanácti letech opustila firma, která se zabývala výrobou punčochového zboží. Mentálně postižení klienti z Domu sociálních služeb (DSS) Slatiňany budou pracovní terapii absolvovat v domě i nadále, ale jiným způsobem.

Slatiňany – „Firma si našla nové sídlo. Projekt skončil a nyní máme s objektem jiné plány,“ uvedl ředitel DSS Miroslav Kubín. Protože se klienti přestěhovali při transformaci z kláštera do domků na Chrudimsku a Pardubicku, byl v poslední době problém s dojížděním do Slunečního domu a dodržením pracovních závazků.

Nyní se tedy dvě nadzemní podlaží promění v centrum denních aktivit. Klienti domova v něm budou vyrábět dnes už věhlasné parafinové svíčky, košíky, keramiku a další předměty pro radost a užitek.

Sluneční dům ve Slatiňanech, který je majetkem Pardubického kraje, byl otevřen v roce 1996. Domov sociálních služeb v něm zavedl projekt chráněného bydlení a pracovně terapeutického i pracovního uplatnění uživatelů v chráněných dílnách.

Chrudimský deník
http://chrudimsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.