Pražský oční festival: do hlavního města míří stovky odborníků

Šestý ročník Pražského očního festivalu proběhne 5. října v Paláci Žofín. Festivalu se každoročně účastní přes 300 lékařů a sester.

V rámci šestého ročníku festivalu se představí celkem 15 přednášejících, řada z nich dorazí ze zahraničí. „Jedním z odborníků bude světově uznávaný oční chirurg a bývalý prezident Evropské společnosti pro kataraktovou a refrakční chirurgii Roberto Bellucci. Ten bude prezentovat dvě přednášky a zúčastní se internetové diskuze s odborníky z celého světa na téma Inovace v chirurgii keratokonu. Dále mu v rámci festivalu bude předána cena za celoživotní přínos očnímu lékařství. Druhým zvučným jménem je Giorgio De Santi, oční lékař, který při léčbě zraku využívá i účinky homeopatie. Oba lékaři dorazí do Prahy z Itálie,“ řekl Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini, která festival každoročně pořádá.

Pražský oční festival přitahuje pozornost odborné veřejnosti nejen díky vysoké informativní hodnotě a kvalitě přednášených příspěvků, ale také jejich technickým zpracováním. „Stejně jako ročníky předešlé představí i letošní ročník festivalu přehlídku kazuistik z běžné praxe. Každá z kazuistik je obohacena o otázky pro publikum, které s přednášejícím aktivně komunikuje pomocí hlasovacího zařízení. Tím se zvyšuje edukační charakter celé akce. Lákadlem pro účastníky letos není pouze velmi kvalitní program, sestavený ze zajímavých odborných přednášek, ale také kulturní program, v rámci kterého letos mimo jiné vystoupí zpěvačka Lucie Bílá,“ přiblížil program Ondřej Wilczynski, člen organizačního výboru Pražského očního festivalu.

Tisková zpráva

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.