Kapely na olomouckém náměstí podpoří vozíčkáře. Tady je program koncertu

ilustrační foto: MorgueFile

Tradiční sbírka Zasukované tkaničky je opět tady. Druhý sbírkový den ve čtvrtek 18. května jsou na programu benefiční koncerty na Horním náměstí v Olomouci.

Oblíbená sbírka Zasukované tkaničky probíhá letos během dvou dnů. Ve středu i čtvrtek se budou tkaničky za libovolný příspěvek rozdávat v olomouckých ulicích.

Druhý sbírkový den začne už ve 14.30 hodin benefiční koncert na Horním náměstí. Na podporu Trendu vozíčkářů tam vystoupí Popová škola dětského domova v Olomouci, nevidomá zpěvačka Romana Maříková, olomoucká numetalová kapela Sunset Trail a nebude chybět ani zpěvačka Alžběta Kolečkářová s kapelou či populární rockmetalová kapela zakázanÝovoce.

Oproti loňskému, už dvacátému ročníku sbírky, tentokrát proběhne jen jednodenní program.

„Vracíme se ke starému modelu, který fungoval před koronavirovou pandemií. Kvůli ní jsme museli během posledních tří let obě etapy sloučit a sbírka probíhala více dnů v září. V září se však vrátíme s jednodenním programem v jedné z oblíbených olomouckých kulturních destinací,“ vysvětlil produkční benefičních koncertů a manažer pro média Milan Papežík.

Symbolem celostátní sbírky je pár zasukovaných tkaniček. Na veřejnosti je za dobrovolný příspěvek rozdávají klienti Trendu vozíčkářů, dobrovolníci nebo studenti středních škol.

„Výtěžek sbírky slouží k dofinancování služeb pro klienty s těžkým zdravotním postižením. Po loňském úspěšném ročníku jsme mohli nakoupit část potřebných kompenzačních pomůcek a dofinancovat službu osobní asistence,“ informoval ředitel spolku Tomáš Zrnka.

Program benefičního koncertu:

čtvrtek 18. května Horní náměstí

14:30 hodin Popová škola Dětského domova v Olomouci

15:45 hodin Romana Maříková (Hladišová)

17 hodin Sunset Trail

18:30 hodin Alžběta Kolečkářová & Band

20 hodin zakázanÝovoce

Přispět do sbírky je možné již nyní odesláním dárcovské textové zprávy nebo libovolným příspěvkem na sbírkový účet.

Jak je možné přispět:

1. Odesláním DMS na číslo 87777 ve tvaru:

DMS TKANICKA 30

DMS TKANICKA 60

DMS TKANICKA 90

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 korun. Spolek Trend vozíčkářů obdrží 29, 59 nebo 89 korun. Podrobné informace jsou na www.darcovskasms.cz

2. Zakoupením zasukovaných tkaniček ve dnech 17. a 18. května

3. Vkladem na účet sbírky číslo 1000100014/5500

Magda Vránová

Olomoucký deník

https://olomoucky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.