
CNN Prima News
V následující půlhodině se budeme bavit nejenom o budoucnosti našich důchodů, ale také výpovědi bez udání důvodu a také o tom, jak chce případně vládnout hnutí ANO. Mým dnešním hostem je Aleš Juchelka, místopředseda Poslanecké sněmovny a také stínový ministr práce a sociálních věcí za hnutí ANO.
Poslanecký klub hnutí ANO chce u Ústavního soudu zrušit penzijní reformu, kterou prosadila vládní koalice. Proč, jaké jsou ty hlavní důvody.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Řekl bych, zrušit. Řekl bych, že my skutečně i potom do budoucna chceme revidovat některé ty kroky, které vlastně tato vláda v rámci důchodu udělala. My jsme podali první ústavní stížnost právě hlavně kvůli těm procesním věcem, ale taktéž hlavně kvůli tomu, že vlastně retroaktivně tam tato vláda změnila například požadavek, který tady byl 15 let, zákonný požadavek u všech důchodců, a to je, když bude inflace nad 5 %, třeba tři po sobě jdoucí měsíce, tak se spustí tzv. záchranný plán pro ty starobní důchodce, aby vlastně mohli vyžít ze svých příjmů. Tomu se říkalo mimořádné valorizace. No, a samozřejmě, že my pokaždé, když to dáváme k Ústavnímu soudu, tak napadáme i tu procesní stránku věci. To znamená, že například v tuto chvíli u té poslední, třetí vlny, která měnila různé parametry, například věk odchodu do důchodu, tak tam bylo přihlášeno ještě 40 poslanců, kteří čekali na to, až na ně dojde, řada, aby se k tomu mohli vyjádřit a přesto, a myslím si, že ten čas na to nebyl dostatečný, tato vláda dala pevné hlasování…., takže my napadáme postupně samozřejmě ten obsah, ale taktéž ty procesní věci, se kterými nesouhlasíme.
mluvčí 2,
——————–
A myslíte si, že můžete u Ústavního soudu reálně uspět? Nebo je to jenom takové gesto pro voliče? Máme předvolební rok?
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Tak u té první stížnosti, tam jsme skutečně měli pocit, že by nám Ústavní soud mohl dát za pravdu. Nakonec se tak nestalo a bylo to za různých komplikovaných okolností, kdy tam byla výměna zpravodaje toho Ústavního soudu, právě toho, té naší stížnosti a dalších a dalších věcí. Já mám prostě samozřejmě za to, že teď ty další ústavní stížnosti už jsou spíše postaveny na těch procesních věcech, nicméně zítra Ústavní soud právě rozhodne o jedné důležité věci, a to je právě o penzijním připojištění starobních důchodců, které tato vláda vlastně osekala a řekla, že ten, kdo už žije v důchodu, tak nedostane státní příspěvek, pokud si to penzijní připojištění ještě nějakým způsobem jako u něj setrvává a šetřit si tam na ty horší časy, a to my máme prostě trošičku za klamání spotřebitele, ale je to otázka pro Patrika Nachera, který ochranu spotřebitele má ve své gesci
mluvčí 2,
——————–
Alena Schillerová minulý týden řekla pro Echo24, že pokud se hnutí ANO dostane do vlády, budete vládnout, pak zrušíte penzijní reformu. Dokonce uvedla, že to budete mít natvrdo napsané ve svém volebním programu. Tak můžete to potvrdit, je to tak.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Budeme rozhodně revidovat některé věci, které tam
mluvčí 2,
——————–
A tak revidovat a zrušit, to je rozdíl.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Tak budeme třeba rušit prodloužení věku odchodu do důchodu 67 let na 65, tam bychom to rádi zastropovali. Je to z toho důvodu, že jsme nejprůmyslovější země a že těch 65 let v tuto chvíli vidíme jako opravdu zlomový věk u těch, kteří už dále nemohou pracovat. Píše nám celá řada lidí, ale vidíme to, protože jsme i nejprůmyslovější stát, máme celou řadu náročnějších profesí a tím nemyslím ty náročné profese, které definovala tato vláda, jenom kategorie čtyři, těch 12 000 lidí, ale obecně, že prostě, jsme nejprůmyslovější země Evropské unie. Potom samozřejmě za mě určitě projde revizí řádná valorizace. Vláda ji změnila z jedné třetiny reálných mezd nebo z jedné poloviny reálných mezd na 1/3. Tady s tím já mám taktéž problém, protože když tady budeme mít ekonomický růst a opět nám porostou reálné mzdy a jenom je potřeba říct, že devět čtvrtletí za sebou u této vlády ty reálné mzdy klesaly, tak ty řádné valorizace by byly nižší, než vlastně je ta ekonomika, než je růst těch reálných mezd u zaměstnanců, a tam mám prostě pocit nebo představu, že oni budou padat do třeba státní sociální podpory, což je příspěvek na bydlení, takže vlastně všechny ty parametry souvisí s nějakým sociálním smírem, který se domnívám, že tato vláda těmi svými třemi vlnami ty tzv. důchodové reformy nabourala.
mluvčí 2,
——————–
Pokud byste ale měnili ten valorizační vzorec, tak kde na to vzít peníze? Protože velká část ekonomů, a mám opravdu teď na mysli ekonomy, naskrt celým politickým spektrem, nikoliv jenom ty, kteří jsou třeba nějak afiliovaní s vládou, říkají, že jenom lepší výběr daní, kterými obvykle argumentujete, třeba návrat EET, stačit nebude.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Samozřejmě, že to stačit nebude, poněvadž vidíme, jaká je demografická křivka například v České republice v tuto chvíli vidíme, že se nám opravdu za rok 2024 narodilo nejméně dětí, a to dokonce od konce devatenáctého století, kdy se to v českých zemích nějakým způsobem zapisuje a máme tady tuto statistiku, vidíme na celé řadě dalších věcí, jako je hospodářský růst, že se opravdu nenaplňuje ten průběžný důchodový systém. V té minulé vládě za Andreje Babiše byl z těch čtyř let dvakrát ten důchodový průběžný systém přebytkový. Já tím samozřejmě nechci jako argumentovat, protože dlouhodobě on je samozřejmě v minusu až půl bilionu za těch 30 let naší demokracie. Jsou tam různé výkyvy, nicméně my se musíme ptát, za prvé, celospolečensky, jak se chceme stavět my jako občané České republiky ke starobním důchodcům, to znamená ke generaci našich babiček a maminek, zdali skutečně dostanou důchody, ze kterých mohou zaplatit své náklady, když už nemohou pracovat.A za druhé, je to otázka samozřejmě příjmů krom toho hospodářského růstu, který samozřejmě zaručí i to, že tady budeme mít vyšší mzdy, to znamená vyšší odvody do průběžného systému, vyšší odvody od zaměstnavatelů do toho průběžného systému.
mluvčí 2,
——————–
Tak to se nedá garantovat, protože ekonomika má.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Garantovat, protože ta ekonomika je v cyklech, proto říkám, že ta ekonomika, když byla na dobré úrovni za vlády Andreje Babiše, tak ty účty byly, nebo byl ten průběžný systém v přebytku. A když vidíme, že prostě tady máme problémy s inflací, se zastropováním cen energií, kdy ty firmy se opravdu potácejí zleva doprava a neví, kde ty náklady více prostě platit, odkud to vlastně přijde, jestli od vlády nebo z toho třeba trhu energií, no, tak tam vidíme, že je tam ten důchodový účet v minusu, ale prostě stát to má nastaveno tak, že to je součást státního rozpočtu a vždycky ty důchody vyplatit musí a pokud my budeme jenom škrtat v tom průběžném systému, to, co dělá tato vláda, tak budeme vydávat ze státního rozpočtu z jiných položek, jako je třeba státní sociální podpora, příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení atd. ty peníze jinak. Budeme se prostě škrábat pravou rukou, za levým uchem a bude to jenom administrativně komplikovanější. Takže ta otázka je prostě potom samozřejmě těch příjmů, my tam máme ten příjmový pilíř, kdyby se vlastně ty velké státní věci měly platit z toho, z tohoto pilíře a tím garantovat všem těm, kteří tam budou střádat nějaké stabilní výnosy atd. takže o tom se můžeme samozřejmě bavit my tady s tímto nějakou vizi máme, ale nemůžu samozřejmě nikdy slíbit, tak, jako si to přeje tato vláda a někteří ekonomové.
mluvčí 2,
——————–
Že ty vás možná, zastavím, zmiňujete ten druhý pilíř, který by byl tedy navázaný na ty státní investice, na dluhopisy, které by byly navázané na státní, tato vláda měla něco podobného ve svém programovém prohlášení? Proč jste s ní o tom nejednali? Nebo jste jednali a nedopadlo to. Víte.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Tato vláda úplně rezignovala na příjmy, to vám řeknou prostě jako všichni odborníci, že vlastně ona opravdu si vzala jenom na paškál ten první pilíř a osekala to z různých stran. Ať už to bylo zpřísněním odchodu do předčasných důchodů, ať už to bylo snížením řádných valorizací, změnou u mimořádných valorizací a takhle bych mohl pokračovat dál a dál, zvýšením věku odchodu do důchodu atd. takže tam ty příjmy, na které rezignovala, tak musíme samozřejmě nějakým způsobem začít začít řešit.
mluvčí 2,
——————–
Takže jste, nejednali jste nějak?
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
My jsme vlastně to jednání o těch důchodech opravdu přenesli na půdu Poslanecké sněmovny skrze ten zákon, skrze naše pozměňovací návrhy, skrze to, co se vlastně všechno říkalo v Poslanecké sněmovně, protože po těch zkušenostech s touto vládou už to pro nás nemělo dále smysl s nimi jednat, protože jsme začali s nimi jednat a bohužel to nedopadlo.
mluvčí 2,
——————–
Tahle vláda každopádně zavedla tzv. dlouhodobý investiční produkt, kterým se občané mohou do určité míry zajistit na stáří, tak to podle vás nestačí? Neplní to svůj účel? Nebo v tom není dostatek občanů.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Ten dlouhodobý investiční produkt slouží de facto jenom pro ty, kteří skutečně mají nějaké, bych řekl, i vyšší příjmy. Je to velmi komplikovaný investiční produkt. My jsme pro něho a já jsem velmi váhal. Spíše nebyli v ANO, protože vlastně jakoby tam i ta pojistka toho státu nebyla tak vysoká u všech těch vkladů, jako u jiných finančních produktů. I Patrik Nacher byl velmi obezřetný a můžu říct, že prostě nevím, jak funguje v tuto chvíli opravdu jako v praxi, zdali ho využívá nějaká větší masa lidí a střadatelů.
mluvčí 2,
——————–
Myslím, že to mají být vyšší, desítky tisíc, možná nižší.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Takže vlastně nic. Takže dohromady vlastně bych chtěl obecně z hlediska jakoby těch příjmů, mezd říct, že vlastně my nemáme v tuto chvíli ani tak vysoké mzdy pro to, aby se drtivá většina naší populace opravdu střádala v nějakém dalším produktu, my vidíme zchudnutí až o 30 % nákladů během Fialovy vlády. A díky inflaci u všech vidíme velké zdražení, chudne nám i střední třída, vidíme energetickou chudobu, která drtí peněženky některých domácností. A ještě vlastně říct těm lidem, tak teď musíte být zodpovědní a odkládat si, tak oni by strašně rádi, ale nemají z čeho, protože žijí prostě z výplaty do výplaty.
mluvčí 2,
——————–
Pojďme možná tohle téma nějak uzavřít. Jsou přece jenom v té tzv. důchodové reformě nějaké věci, které byste ponechali, které vítáte, které byly udělané dobře, stojíte za nimi?
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Je tam třeba celá řada věcí, která prošla tou třetí vlnou, jako je společný vyměřovací základ manželů, ať už jsou to změny u vdovských vdoveckých důchodů, ať už jsou to změny u těch, kteří dělají doktorandské studium nebo pečují třeba o postižené dítě, tak tam samozřejmě tyto změny jsou úplně v pořádku, to bylo 12 změn, pro které my jsme hlasovali, ale ty tři a můžu říct, že teda to byly klíčové, jako věk odchodu do důchodu a ty další, tak tam se skutečně s touto vládou neshodneme.
mluvčí 2,
——————–
Pojďme, prosím, na další téma. Dvojnásobné odstupné by měli dostat lidé, kteří v práci dostanou výpověď bez udání důvodu. Týkat se tohle má zaměstnanců soukromých firem, nikoliv tedy státního sektoru. Vyplývá to z pozměňovacího návrhu k novele zákoníku práce od poslanců TOP 09 a ODS. Má to za cíl rozhýbat pracovní trh. Vy tomu nevěříte?
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Já tomu nevěřím. Já jsem tu flexi novelu velmi schvaloval, protože ona je opravdu dobrá, je vydiskutovaná, je to dobrý zákon, se kterým my nemáme žádný problém, proto tam máme jenom jeden kosmetický pozměňovací návrh, a to je, aby zkušební doba byla zpátky na třech měsících ze čtyřech, respektive na šesti z osmi. A jinak s tím vůbec žádný problém nemáme. Ohledně toho, jak se řeší vlastně místo, které zůstává, když ta třeba žena nebo ten muž pečují o dítě v rámci mateřské, rodičovské atd. my nemáme vůbec problém s tím, aby ta výpověď obecně, která je v té flexi novele, byla od toho dne, kdy se, kdy se doručí tomu zaměstnanci a ne až od prvního dne v daném, v dalším měsíci, atd. ta výpověď bez udání důvodu prostě neřeší to, co si myslí ti lidé, že, nebo i někteří ekonomové, že by mohl rozpohybovat pracovní trh. Tam za prvé je diskriminační, to se v té své otázce, protože se týká pouze soukromého sektoru a ne veřejné správy a veřejné sféry a státní sféry, tam najednou máme prostě úplně jakoby jiné, jiný přístup a přitom zákoník práce je pro úplně všechny zaměstnance, kteří prostě pracují jedno, jestli pro stat nebo.,…
mluvčí 2,
——————–
Tudíž ta nerovnost.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Soukromou firmu, to za prvé, a za druhé, tady toto může ohrozit celou tu dobře vydiskutovanou novelu, protože já říkám, že pokud Topka a ODS opravdu jakoby bude požadovat velmi tvrdě po vládní koalici, aby tady toto prošlo, tak my potom nemůžeme hlasovat pro tu flexi novelu jako pro celek, protože tady s tímto máme problém. Nebylo to napsáno ani na ministerstvu práce a sociálních věcí. Dle mých informací kuloárních to předložila Hospodářská komora, která to nějakým způsobem tlačí. Ani zaměstnavatelé s tím nejsou moc konformní. Tam se mluví o šesti měsících, výpověď máme dva měsíce. Takže oni mluví dvakrát tři, ale přitom ve skutečnosti ta výpověď je dvouměsíční, takže dvakrát, dva atd. Takže ta novela má i celou řadu technických problémů, a navíc dle mého názoru ohrožuje ohrožené skupiny, které jsou, a byť tam jsou vyjmuty, samozřejmě jsou tam.
mluvčí 2,
——————–
Ti lidé pět let před penzí, těhotné ženy.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
To se naprosto nedotýká největšího problému, protože vidíme, že masivně statisticky ti, kteří mají nad 55 let a ztratí zaměstnání, tak jsou velmi těžko potom zaměstnaní. To znamená, že to vidíme na statistikách Úřadu práce, které tyto statistiky dělá. Například také starší lidé, kteří by chtěli do předdůchodu, tak tam jim to komplikuje prostě situaci, stejně jako třeba pro matky s malými dětmi. Ale já neříkám, že kdyby se to přijalo, tak se masivně bude propouštět kvůli různým věcem, ale stát se to de facto může. A už teď ti zaměstnavatelé, ty firmy se dohodnou s tím zaměstnancem, že mu dají prostě čtyři platy nebo šest platů nebo osm. Tak už se ho ze dne na den samozřejmě v tuto chvíli po dohodě zbavit můžou. Takže to není tak, že by se rozpohyboval pracovní trh, to záleží na mnoha jiných faktorech.
mluvčí 2,
——————–
Do jaké míry podle vás hrozí u takovýchto výpovědí bez udání důvodu v té dnešní velmi polarizované, rozdělené době, že by lidé pak třeba mohli být perzekuováni, dejme tomu, za politický názor, bylo by to snadnější pro zaměstnavatele.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Jakoby mohly, pokud by to byly samozřejmě ty bohatší korporátní firmy, kde vlastně se na tuto, bych řekl, možná až přespříliš dbá. A vím to i ze svých vlastních zkušeností, od svých přátel, kteří třeba, když nechtějí na nějaké jako roztleskávací Gender, školení a x různých pohlaví a záchodků atd. tak jim je velmi ostře naznačeno, že takhle ne a že prostě budou muset tu firemní kulturu samozřejmě plnit. My víme, že celá řada amerických firem už z toho ustupuje, protože to je samozřejmě nesmysl. My sami jsme v tom minulém týdnu, kdy byla sněmovna, tak jsme přerušili jednání o tom, aby právě v boardech soukromých firem, jako Jelen, Kofola a další, byl nějaké procento mužů a nějaké procento žen, prostě si to svobodně každý může rozhodnout, jak chce a já jsem strašně zastáncem toho, abych neponižovali vůbec žádného člověka jenom proto, že je žena a nebo muž, takže vy jste žena, takže tady můžete moderovat, protože jste ženou, tak to by vás samozřejmě neuspokojilo tady toto, vy jste prostě dobrá, tak proto tady moderujete, to je celé.
mluvčí 2,
——————–
Naše poslední téma, a to jsou volby do Poslanecké sněmovny a také to, jak by hnutí ANO v případě, že je vyhraje, chtělo vládnout. Poslední průzkum agentury STEM pro CNN Prima News pro vás výsledek 35 %. Věříte se v tuhle chvíli na jednobarevnou vládu? Doufáte v ní?
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Tak samozřejmě, že by to bylo skvělé, protože vždycky ta jednobarevná vláda….
mluvčí 2,
——————–
To má to své kouzlo pro vás.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
No, šlape to, jede to prostě, jo, dělá se spousta skvělých věcí, někdy tu vizi prostě, samozřejmě brzdíte. Vize toho koaličního partnera, to vidíme prostě tady na této čtyřkoalici, před tím pětikoalici, kdyby nebyli schopni se domluvit na ničem, teď se nedokážu domluvit ani na výpovědi bez udání důvodu. Takže já nechci předjímat vůbec prostě žádné výsledky. My nemůžeme porcovat Medvěda, který ještě běhá po lese, to je úplný jakoby nesmysl, jo. Tam se v té pětiprocentní škále pohybuje celá řada samozřejmě stran.
mluvčí 2,
——————–
Zeptám se možná jinak, kdo by tu vaši případnou jednobarevnou vládu mohl tolerovat? U koho vidíte v tomto ohledu potenciál?
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Rozhodně nebudu tady vůbec říkat žádný subjekt, protože jak říkám, v té pětiprocentní hranici se pohybuje celá řada subjektů, od, já nevím, SPD, Pirátů. Stačilo, motoristů atd. takže tam nevíme, kdo se dostane do Poslanecké sněmovny, bude tam hrát velkou roli samozřejmě ta pětiprocentní hranice i v tom, kolik těch mandátů jiných získají ty strany, které potom v rámci těch přepočtů na mandáty potom usednou do té Poslanecké sněmovny. Takže vůbec v tuto chvíli já strašně nerad říkám, s kým ano a s kým ne. Jsem v tom velmi obezřetný. Myslím si, že i my kolegové z hnutí ANO, protože to může dopadnout jakkoliv a v tuto chvíli dávat nějaká ostrá prohlášení, si myslím, že by bylo mimo.
mluvčí 2,
——————–
Tak Andrej Babiš třeba říkal, že SPD by mohla tolerovat vaši menšinovou vládu.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Vládu tolerovat může kdokoliv. My jsme byli v tom minulém volebním období postaveni před jasnou situaci, protože ty tzv. demokratické strany, které se takhle nazývají, tak nechtěly samozřejmě tolerovat tenkrát tu třeba menšinovou vládu nebo vládu ČSSD Andreje Babiše, takže oni jako demokraticky se rozhodli, že prostě pustí do této podpory KSČM, já jsem rád, že KSČM už v tuto chvíli ve sněmovně není, že jsme dokázali jí ze sněmovny jaksi vytlačit, ale na druhou stranu.
mluvčí 2,
——————–
Vládu hnutí ANO a ČSSD tolerovala.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Ano, tolerovala v tuto chvíli, pravděpodobně zase tato vláda svými kroky opět návrat KSČM v jakékoliv podobě do Poslanecké sněmovny umožní, takže bohužel prostě se porcuje ten medvěd poté, co ty volby dopadnou a budou nějaké jasné výsledky, aby se ty síly nějak logicky rozložily.
mluvčí 2,
——————–
Tomu naprosto rozumím. Nicméně řekl jste, že jste rád, že KSČM odešla z Poslanecké sněmovny, tudíž to chápu dobře. Kateřina Konečná, stačilo, nebo jak tomu řekneme, není pro vás koaliční partner.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Koaliční partner znamená ten, který půjde jakoby do vlády? Tam si myslím, že ne, za mě, ne.
mluvčí 2,
——————–
A zeptám se. Hodně se také teď diskutuje hnutí STAN, jeho představitelé se teď předhánějí, kdo bude důrazněji avizovat, že s vámi do vlády rozhodně nepůjdou. Vít Rakušan to například zmínil, tak, jak se díváte na ně, je hnutí STAN.
Aleš Juchelka, místopředseda poslaneckého klubu, člen sněmovního výboru pro sociální politiku /ANO/
——————–
Koaliční partner hnutí STAN. Po všech těch různých krytech na ministerstvu vnitra, kdy po tom, co předvedlo v tuto chvíli u Lex Ukrajina, kdy tam dalo od pana poslance Exnera pozměňovací návrh, který skutečně je tak strašně skandální a tragický a vrací nás před rok 89, atd. že já jsem velmi rád, že pokud se takhle vymezují, že s nima ani my nebudeme mít nic společného, protože my jsme bytostně demokratické hnutí, které má jako jednu z velkých hodnot svobodu a demokracii.
mluvčí 2,
——————–
Říká Aleš Juchelka, místopředseda Poslanecké sněmovny a také stínový ministr práce a sociálních věcí za hnutí ANO. Děkuju vám, že jste byl naším hostem, přeju hezký den.
Přidejte odpověď