Boj s rakovinou prsu

foto: marin-FreeDigitalPhotos

Každou minutu na světě přibývá pět žen s rakovinou prsu. Pomůže jedině včasná prevence. Upozorňují na ní ženy, které si touto nemocí prošly. Mnoho u nich o své nemoci i mluví a svou bojovností jsou vzorem i pro všechny ostatní. Reportáž TV Barrandov

Ztratily bezstarostnost, ale našly v sobě nekonečnou pokoru, trpělivost a lásku. To mají skoro všechny ženy, které vyhrály boj s rakovinou společné.

Lucie ČEDÍKOVÁ, vyléčená pacientka:
Když jsem se dozvěděla diagnózu rakovina prsu, tak jsem samozřejmě byla ve velkém šoku a bylo to pro mě obrovský životní stres a skok, myslela jsem si, že prostě končí život a tak dále. Vzalo mi to kromě prsou a možnosti mít děti, mě to vzalo takovou tu bezstarostnou iluzi, že zdraví máme zadarmo.

redaktorka:
Plánuje budoucnost a úsměv z její tváře skoro nemizí. Lucie svůj boj vyhrála.

Lucie ČEDÍKOVÁ, vyléčená pacientka:
Jsem poznala a potkala spoustu vzácných a hodnotných lidí a získala jsem opravdu krásnou a hlubokou pokoru a úctu k životu a spoustu lásky. Začala jsem cvičit jógu, a to mi hodně pomohlo.

redaktorka:
Nemoc si ale nevybírá. V Česku je rakovina diagnostikována sedmi tisícům žen ročně a z toho dva tisíce jich zemřou. Onemocnění se ale týká i mužů, a to jednoho z tisíce. Dojemné video, ve kterém maskéři ženy s rakovinou prsu vtipně nalíčili a učesali, obletělo svět. Když se poprvé uviděly v zrcadle, zažili úžas a na malý moment na všechno zapomněly. I na nemoc, která zabíjí.

redaktorka:
Ženy s rakovinou prsu většinou zachrání včasná prevence a lékaři upozorňují, že nikdy není příliš brzy s ní začít. Přehlédnout symptomy je snadné a pozdní léčba může být osudnou.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.