Vozíčkáři chtějí žalovat Českou poštu

Žalobu na Českou poštu chystají vozíčkáři. Kvůli pobočce v Praze 5, která jako jediná vyřizuje proclení zásilek ze zahraničí. Do této budovy se totiž paraplegici dostanou jen s pomocí asistenta.

reportáž České televize

Zlepšení přístupu jim vedení pošty slibuje už tři roky.

Slibů už bylo příliš, zlobí se paraplegici na Českou poštu a sepisují žalobu. Takzvaná celní pošta na Smíchově, je pro vozíčkáře, ačkoliv se to na první pohled nezdá, těžko přístupná. Rampa má velký sklon. Stavební úpravy měly být v lednu hotové.

 

David LUKEŠ,zástupce vozíčkářů :
Je tam porušování základních lidských práv. Protože svoboda pohybu je něco garantovaného, co by měli i postižení lidé mít.

 

Hana SIXTOVÁ, zástupkyně České asociace paraplegiků:
Tím, že je to celní pošta, jediná v Čechách, tak pro zásilku ze zahraničí si tam může přijet handicapovaný člověk klidně z druhého konce republiky.

Vedení pošty teď přichází s řešením. Celní pobočku tady uzavře.

Marta SELICHAROVÁ, mluvčí České pošty:
Česká pošta se rozhodla, že poštu 120, která odbavuje zahraniční zásilky, přestěhuje do Prahy – Malešic, kde máme největší logistické centrum.

Stěhování ale plánuje až příští rok. Plošina zůstane bez úprav, byly by prý moc nákladné.

Vozíčkáři si zde podle vedení pošty můžou zazvonit na obsluhu. Na zvonek ale často nikdo nereaguje.

A rampa je příliš strmá tak, že ji vozíčkář nemá šanci sám a s asistencí jen stěží.

Erik ČIPERA, zástupce společnosti Asociace:
Jakmile začne trošku sněžit, tak ten povrch je kluzký, tak už je to v podstatě nemožný a je to úraz. Někdo to pak zkouší třeba po eskalátorech. a stalo se, že tady i někdo spadnul.

Dopravní podnik a hlavní město už několik let zpracovávají projekt, jak plošinu nahradit a vozíčkářům polikliniku i úřad líp zpřístupnit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.