Speciální „vějíře“ pomáhají od bolestí a otoků

Rehabilitační oddělení přerovské nemocnice nabízí jako novinku tzv. lymfotaping. Jde o pomocnou metodu, jež pomáhá ulevovat od bolesti, při otocích, krevních výronech, urychluje regeneraci po úrazech a je vhodná i pro celulitidu.

„Novinka spočívá v nalepování speciálních voděodolných pásek ve tvaru „vějíře“ na bolestivá místa. Pásky je možné nosit i několik dní. Pacientům pomáhají snížit pocity bolesti,“ řekla Právu mluvčí nemocnice Hana Szotkowská.

Metoda přispívá rovněž ke zvýšení rozsahu pohybu a k lepšímu zapojení svalů při rehabilitaci. Pásky jsou elastické, takže neomezují v pohybu. Metoda se do značné míry podobá takzvanému kineziotapingu.

Páska se nalepuje na kůži tak, aby docházelo k postupnému zlepšení funkce  mízního řečiště, které se nachází pod kůží, a k odtoku mízy z postižených partií.

„Směr nalepení pásky určuje směr toku mízy – pro správnou aplikaci je tedy nezbytná znalost anatomie mízního systému a příčin jeho poruchy,“ dodala fyzioterapeutka.

Lymfotaping  je vhodné provádět v místech, kde není možné použít kompresivní pomůcky.Pomocí tapu můžeme ovlivňovat až 80% volné tekutiny v tkábích.

Podle citlivosti jedince může dojít k lehkému zčervenání pokožky kolem pásky, pocitům lechtání, svědění – jedná se o reakci na zvýšené prokrvení!

Doporučená délka terapie je aspoň 1 měsíc.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.