Česko pošle pomoc proti ebole za čtyři miliony korun

ilustrační foto: Flickr

Česká republika pošle do zemí západní Afriky postižených epidemií eboly humanitární pomoc ve výši přes čtyři miliony korun. O rozhodnutí kabinetu dnes informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), podle něhož Česko pošle například ochranné pomůcky nebo rukavice.

Pomoc v hodnotě 4,14 milionu korun půjde ze zdrojů ministerstva zdravotnictví, vnitra a Státní správy hmotných rezerv. „Půjde o nákup osobních ochranných pracovních pomůcek, jednorázových overalů a rukavic ze zásob ministerstva vnitra a jednorázových overalů, ochranných brýlí ze zásob Státní správy hmotných rezerv,“ řekl na tiskové konferenci Sobotka.

„S ohledem na vývoj epidemiologické situace v postižených zemích potrvá podle Světové zdravotnické organizace kritická situace dalších šest až devět měsíců, než se ji podaří stabilizovat. Vláda se proto rozhodla uvolnit na pomoc mezinárodním organizacím, respektive pro poskytnutí budoucí materiální humanitární pomoci dalších 15 milionů korun,“ doplnila poté vláda v tiskovém prohlášení.

Ministerstvo zdravotnictví a vnitra může podle premiéra specifikovat i další opatření, jak by ČR mohla pomoci postiženým oblastem. Již dříve do nich ministerstvo zahraničí skrze organizaci Lékaři bez hranic poslalo tři miliony korun.

Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Zatím proti němu neexistuje žádný schválený lék ani vakcína, úmrtnost na nákazu je vysoká. Nemoci ve třech nejpostiženějších zemích – Guineji, Sieře Leone a Libérii – podlehlo již více než 3000 lidí.

ilustrační foto: Flickr

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.