V Libérii se nakazil ebolou americký kameraman

Americký kameraman, najatý tento týden v Libérii televizí NBC, se nakazil virem eboly. Odletí do Spojených států, kde se podrobí léčbě. Oznámila to sama stanice na svém webu. Jde zřejmě o prvního amerického novináře, který se ebolou v Libérii nakazil.

NBC najala třiatřicetiletého Američana, působícího na volné noze, v úterý jako záložního kameramana do čtyřčlenného týmu NBC v Monrovii, odkud referuje o epidemii smrtící choroby v západní Africe. Ve středu se u nového kameramana projevily první symptomy nemoci, únava a bolest. Ve čtvrtek ráno se proto u mezinárodní organizace Lékaři bez hranic podrobil testům. O 12 hodin později byl znám výsledek: pozitivní.

„Dobrá zpráva zní, že se na nemoc u našeho kolegy přišlo velice brzy,“ citovala stanice šéfku svého týmu v Libérii, doktorku Nancy Snydermanovou. Ujistila, že se ona i další členové televizního štábu cítí dobře a nevykazují žádné příznaky onemocnění.

Kameraman bude podle NBC pátým Američanem, evakuovaným po nakažení ebolou ze západní Afriky. V Liberii pracoval na různých projektech poslední tři roky. Na žádost příbuzných kameramanovo jméno nebylo zveřejněno.

Šéfka stanice Deborah Turnessová přislíbila kameramanovi nejlepší možnou péči, jakož i to, že z preventivních důvodů přepraví soukromý letoun zbytek štábu do třítýdenní karantény v USA.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.