Lékaři bez hranic zahájí sbírku na boj s ebolou

ilustrační foto: Cohdra / MorgueFile

Mezinárodní organizace Lékaři bez hranic dnes zahájí veřejnou sbírku na podporu zemí zasažených ebolou. Ředitel české pobočky Lékařů bez hranic Pavel Gruber se ve Sněmovně sejde s premiérem Sobotkou i s ministrem zdravotnictví Němečkem.

Hovořit budou právě o možnostech české pomoci v zasažených oblastech. Organizace chce ze získaných peněz financovat svoje aktivity v zemích, kde se tento druh krvácivé horečky vyskytuje.

Ministr Němeček již dříve uvedl, že by ČR mohla dát Organizaci spojených národů finanční příspěvek na boj s ebolou. Do západní Afriky chce poslat také speciální vaky pro izolaci nakažených pacientů. V EU pak hodlá apelovat na zřízení leteckého mostu, jímž by materiál do zasažených oblastí putoval.

Ebola se na západě Afriky začala šířit na jaře. Lékaři bez hranic už na konci dubna upozorňovali na to, že se nemoc vymkla kontrole, na začátku se podcenila a není zvládnutá. Současná epidemie v západní Africe je nejhorší v historii nemoci, která byla zjištěna poprvé v roce 1976. Podle Světové zdravotnické organizace jí už podlehlo téměř 2500 z asi 5000 nakažených lidí.

ilustrační foto: Cohdra MorgueFile

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.