Globus stáhl z prodeje salám, mohl obsahovat kovové úlomky

Obchodní řetězec Globus stahuje z prodeje salám německé výroby. Uzenina mohla obsahovat kovové úlomky. Více než 300 kusů výrobku se však již prodalo, lidé je mohou vrátit v prodejnách. Další podezřelé šarže výrobku pozastavili veterinární inspektoři ve Středočeském kraji, sdělil mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal.
Jde o výrobek Lyonský jemný salám 200g (Zimbo family, Schinkenwurst) od německého výrobce Bell Deutschland GmbH, číslo šarže: 527092, datum spotřeby: 25. 1. 2015, identifikační číslo výrobce: DE TH 33336EG.
Informaci o výskytu podezřelých zásilek na českém trhu obdrželi čeští veterináři z Německa prostřednictvím systému rychlého varování RASFF.
„Oznámení zaslalo Německo na základě stížnosti spotřebitele, který našel kovové úlomky v salámu,“ upřesnil Pejchal. Kovové úlomky v salámu následně potvrdilo i laboratorní vyšetření.
„Výrobek bylo možné koupit v prodejnách Globus ČR, které okamžitě zahájily jeho stažení z prodeje,“ řekl Pejchal. I přesto se podle něj 319 balení salámu dostalo ke konečným spotřebitelům. Ti podezřelé výrobky mohou vrátit v místě zakoupení.
„Výrobek jsme neprodleně stáhli z prodeje. Zákazníkům se velmi omlouváme, samozřejmě mají možnost výrobek vrátit a budou jim vráceny peníze,“ uvedla mluvčí Globusu Pavla Hobíková. „Zároveň jsme v kontaktu s dodavatelem, se kterým řešíme vzniklý problém,“ dodala.
„Do České republiky byly doručeny i další šarže tohoto výrobku. Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj však tyto šarže ve skladu příjemce v celém množství pozastavila,“ uzavřel Pejchal.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.