Střední škola praktická v Krnově pořádá den otevřených dveří a zároveň zapisuje nové žáky. Pedagogové ve škole učí žáky se speciálními vzdělávacími potřebami se středním až těžkým postižením. Škola nabízí dva obory – jednoletý a dvouletý. Od příštího roku by měla být bezbariérová.
Česká televize
Vznikem střední školy praktické je tak nabídka vzdělávání pro žáky se středně těžkým a těžkým postižením nyní kompletní – od mateřské až po střední. Vznik takového typu škol navíc podporuje i ministerstvo školství.
Klára BÍLÁ, mluvčí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR: Střední praktické školy zastávají v rámci českého vzdělávacího systému důležité místo, pomáhají totiž absolventům v uplatnění v oblastech praktického života.
Radovan VLADIK, ředitel ZŠ, MŠ, SŠ Slezské Diakonie Krnov: Nabízíme studentům s těžšími formami postižení další výuku tak, aby nestagnovali, aby mohli nadále rozvíjet svůj potenciál a naší výchovou a vzděláváním rozvíjet jejich schopnosti.
Žáci jsou na škole rozděleni do dvou oborů podle stupně svého postižení. Ten jednoletý je určen pro těžší postižení, žáci v něm v podstatě pokračují v učení dovedností ze základní školy. A v tom dvouletém se kromě toho učí různé pracovní dovednosti, které jim do budoucna mohou pomoc najít práci.
Nela WASSERBAUEROVÁ, učitelka: Upevňují si sebeobslužné činnosti, pokračují v naučených dovednostech ze základní školy, vesměs speciální a plus ještě naučí se nějaké práce v domácnosti navíc, to znamená, vysávání vytírání, vůbec daní prádla do pračky.
Letos by také měly proběhnout stavební úpravy objektu školy, aby ji mohli navštěvovat také imobilní studenti. Vzdělávání na škole je pak ukončeno praktickou zkouškou a všichni absolventi získají vysvědčení.
Přidejte odpověď