BMX/MTB Charity Jam podpoří čtyři děti s neléčitelnou nemocí

illustrator foto: g-point / stock.xchng

Loňský ročník cyklistického závodu BMX/MTB Charity Jam organizátory ze sportovního klubu Demons Bike překvapil. Nemocné Emmičce Koptákové, na jejíž podporu soutěž uspořádali, mohli předat šek na 54 050 korun. Díky sponzorům, partnerům, ale hlavně obyvatelům Brumova-Bylnice, kteří na akci přišli a přispěli.

Brumov-Bylnice – Letos se chystá Demons Bike pomoci hned čtyřem dětem z kraje, které trpí nevyléčitelnou chorobou a jejichž léčba je drahá. Šestý ročník BMX/MTB Charity Jam se chystá na 11. července v areálu bývalého koupaliště v Brumově-Bylnici.

Finanční výtěžek má tentokrát pomoci sestrám Šabovým z Pozlovic. Jedenapůlletá Míša i tříletá Karolínka mají nemoc zvanou mukopolysacharidóza (MPS) třetího stupně. Jedná se o velmi vzácné, geneticky podmíněné onemocnění. Holčičkám chybí životně důležitý enzym v buňkách, organismus proto není schopný odbourávat mukopolysacharidy, které jsou přítomny v těle každého z nás. Ty se pak hromadí a usazují v buňkách životně důležitých orgánů – v játrech, slezině, srdci nebo mozku. Napadené orgány postupně omezují svoji funkci až do úplného selhání.

„Je to finančně náročná nemoc. Rodina Šabových je v těžké sociální situaci. Stará se ještě o třetí dítě, sedmiletého zdravého Ondru. Proto bychom chtěli pomoci právě jim,“ říkají organizátoři.

Vzhledem k vysoké úspěšnosti předchozího ročníku se však rozhodli, že letošní ročník Charity Jam podpoří také pětadvacetiletou Míšu a dvaadvacetiletého Davida. Michaela Matulová pochází z Brumova-Bylnice a má kombinovanou vadu – těžké mentální a tělesné postižení. David Fibichr z Horního Němčí už více než dvacet let bojuje s nemocí motýlích křídel. Tato nemoc se projevuje velmi zranitelnou kůží a tvorbou bolestivých puchýřů po celém těle. Onemocnění postihuje také trávicí trakt, dýchací ústrojí, sliznici a vylučovací ústrojí.

Akce má každoročně místní sponzory, kteří finančně připívají. Do konečné sumy, která bude v den závodů předána rodičům dětí, se započítává také dobrovolné vstupné, příspěvky přes bankovní konto a výtěžek z propagačních předmětů, kterými jsou náramky či trička, jež je možné zakoupit na místě.

BMX/MTB Charity Jam je tradičně pod záštitou místostarosty Václava Bližňáka, který dohlíží na finanční transakce.

„Účast potvrdily špičky BMX a MTB scény včetně Michaela Berana, který se na svém kole v místním parku proháněl už v předchozím ročníku. Všichni jezdci i organizátoři se vzdali finančních odměn ve prospěch Míši a Káji, Michaely a Davida,“ dodávají organizátoři.

Pomoci mohou všichni 212348578/600

Zlínský deník
http://www.zlinsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.