V péči o postižené Alka rodičům o prázdninách odlehčí

ilustrační foto: PhotoeXpress

Zatímco školy své brány dnes uzavřou, obecně prospěšná společnost Alka naopak v prázdninových měsících očekává poněkud rušnější provoz než je zvykem v průběhu školního roku.

Výrazně stoupne zájem o takzvané odlehčovací služby, jejichž cílem je atraktivním způsobem vyplnit volný čas klientů a zároveň je pohlídat a postarat se o ně ve všech ohledech. Díky této službě mohou rodiče chodit do zaměstnání, nebo získat volný čas pro jakékoliv své záležitosti.

„Odlehčovací služby poskytujeme již pátým rokem a za tu dobu se podařilo opravdu výrazně zlepšit kvalitu a rozsah této služby. Velmi nám v tom pomohla podpora Nadačního fondu Českého rozhlasu, který naše odlehčovací služby opakovaně spolufinancuje prostřednictvím sbírky Světluška“, říká ředitelka Alky Šárka Hájková.
Od loňského září Alka prodloužila provozní dobu této služby do 17 hodin, takže i rodiče, kteří pracují na plný úvazek, pohodlně zvládnou své dítě vyzvedávat.

„Náplň odlehčovacích služeb je velmi pestrá, nabízíme klientům kreativní činnosti, výlety, procházky, hry, je ale jen na nich, do kterých aktivit se zapojí“, dodává vedoucí služby Jana Halmo Andrlová.

V případě zájmu o prázdninové odlehčovací služby můžete navštívit webové stránky www.alkaops.cz, kde se dozvíte bližší informace a najdete potřebné kontakty.

Příbramský deník
ilustrační foto: PhotoeXpress

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.