Skoro nevidí, ale nemyslí jen na sebe

foto: Rodrigo Favera / Flickr.com

Ženy, které byly tváří letošního Rocktherapy, se o získané peníze chtějí podělit s dalšími

Orlová – Všechny tři jsou zrakově postižené, svůj úděl ale nesou statečně. Tváře letošního hudebního festivalu Rocktherapy, Anna Kožinová, Elena Klieštiková a Dagmar Molnárová, se svými nemocemi bojují řadu let. Život jim ulehčují speciální pomůcky, které si nyní mohou pořídit díky penězům, které se podařilo vybrat na festivalu.

Šeky ženy převzaly minulý týden z rukou ředitelky orlovského kulturního domu Izabely Kapiasové a hlavního organizátora festivalu Ivana Jekielka.

Elena Klieštíková i Dagmar Molnárové byly zpočátku vůči Rocktherapy skeptické.

„Nevěděla jsem, do čeho jdu,“ svěřuje se Klieštíková. Jak ale dnes obě shodně říkají, jsou rády, že na nabídku kývly. Na konci června si všechny tři festival náramně užily a dárkový šek na celkovou částku víc než sedmdesát tři tisíc korun, převzaly z rukou bývalého zpěváka slavné skupiny Iron Maiden Blaze Bayleyho. „Jsem šťastná, že jsem se mohla setkat s takovou hvězdou,“ říká Dagmar Molnárová. Annu Kožinovou, která pracuje jako masérka, trápí potíže se zrakem od tří let. Za získané peníze chce svým klientům pořídit perličkovou vanu. Také by ráda investovala do mobilního telefonu s hlasovým přístupem.

Elena Klieštiková si prý koupí notebook s hlasovým ovládáním, zatímco Dagmar Molnárová se rozhodla investovat do speciálních brýlí.

Dámy ale nemyslí jen na sebe – všechny tři věnují část peněz dalším potřebným.

Paní Klieštíková podpoří týrané děti, milovnice psů Dagmar Molnárová zase orlovský psí útulek. Anna Kožinová přispěje ostatním členům havířovské pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých na dopravu na výlet. Kromě toho se rozhodla podpořit také další ročník Rocktherapy.

„Je to úžasná myšlenka,“ odpovídá na otázku, proč věnuje peníze právě festivalu.

JANA SOSNOVÁ
Havířovský deník
http://karvinsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.