Hygienici v hradeckém kraji zatím zkontrolovali 77 kontrol táborů

Hygienici v Královéhradeckém kraji mají za sebou od začátku prázdnin do 27. července 77 kontrol letních táborů. Ve dvou případech udělili pokuty v celkové výši 3200 korun za závady při manipulaci s potravinami.

Dvakrát hygienici v kraji zaznamenali hromadný výskyt zažívacích potíží, vyplývá z údajů webu Krajské hygienické stanice v Hradci Králové.

„Provedli jsme 75 kontrol zotavovacích akcí a dvě kontroly samostatného stravovacího zařízení, které je využíváno pro stravování účastníků táborů. Úroveň táborů je velice dobrá, zjišťované závady nemívají závažný charakter a jsou řešeny ihned na místě,“ uvedli hygienici.
Zažívací potíže potrápily táborníky na Rychnovsku, kde onemocněla téměř polovina z 54 lidí. Podle hygieniků šlo o potíže virového původu, trvaly u každého tak den, na táboře byly nařízené protiepidemická opatření, například dezinfekce. Ve druhém případě hygienici řešili zažívací potíže nezjištěného původu na táboře na Jičínsku, kde onemocnělo 15 ze 112 lidí.
Hygienici v Královéhradeckém kraji k 27. červenci evidovali 201 dětských táborů, kterých se účastní 15.901 dětí. Dalších 887 dětí se účastní jiných podobných akcí. Loni hygienici zajistili 137 kontrol letních táborů, při nichž odhalili pět nedostatků a uložili jedinou pokutu 1500 korun.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.