Turecký sportovní lékař vs. český fyzioterapeut

Fotbalový reprezentant Tomáš Sivok bojoval s neobvyklým svalovým zraněním. Léčba tureckého sportovního lékaře byla dlouhodobě neúspěšná a sportovec byl obviňován ze simulování. Nakonec pomohl až známý fyzioterapeut Pavel Kolář s jednoduchým řešením.

Fotbalový reprezentant Tomáš Sivok téměř celé jaro bojoval s neobvyklým svalovým zraněním. Lékař v Besiktasi Istanbul do něj „pumpoval“ injekce a obviňoval ho ze simulování, český stoper měl proto i potíže s vedením klubu. Celý problém měl přitom až banální řešení – speciální vložky do bot.

S až směšně jednoduchým řešením přišel vyhlášený fyzioterapeut Pavel Kolář, který už v zimě nabízel Besiktasi, že s léčbou českého fotbalisty pomůže. Lékař istanbulského týmu ale trval na vlastním postupu léčby, který však nefungoval.

„V Besiktasi do mě píchali dvacet injekcí a nepomohlo to. Pak jsem přišel za profesorem Kolářem, ten mi dal jedinou injekci a změnil vložky do bot a do 14 dnů jsem hrál,“ vyprávěl Sivok při setkání s novináři. „Opravdu to bylo takhle jednoduché. Musím profesorovi Kolářovi poděkovat, protože mi zachránil kariéru,“ dodal.

Zpětně lituje týdnů, které kvůli lékaři z Besiktase ztratil. „Je hrozné, že v tak velkém klubu jako Besiktas byl doktor spíš jak zvěrolékař. Byl to asi nejhorší člověk, s jakým jsem se ve své fotbalové kariéře potkal. Když jsem teď přestoupil do Bursasporu, tak i profesor Kolář si pochvaloval, jak je tam jiný přístup lékařů, kteří jsou pohodáři, oproti tomu z Besiktase. Jsem rád, že jsem od něj pryč. Navíc už stejně musel z Besiktase odejít, protože jsem nebyl jediný, kdo s ním měl problém,“ dodal Sivok.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.