Podpoří sportovce na vozíku

Jednatřicetiletý Kamil Vašíček z Blanska je po úrazu už jedenáct let upoutaný na invalidní vozík. Přesto je čtyřnásobným mistrem republiky ve sportu boccia.

Jeho snem je reprezentovat Blansko a Českou republiku v tomto sportu na paralympiádě, která se v příštím roce uskuteční v Rio de Janeiru. Předtím musí ještě úspěšně zvládnout dva kvalifikační turnaje v zahraničí. Účast na nich však stojí hodně peněz. Se zaplacením může Kamilu Vašíčkovi nyní pomoct každý, kdomá zájem.
V plánu je několik exhibičních podniků. První se uskuteční už tuto sobotu na cyklistické akci Blanenský Golem. „Budeme zde prodávat trička, píšťalky, batohy, potřeby k fandění a další věci týkající se sportu. Akcí jsme naplánovali více. Kampaň na finanční podporu Kamila Vašíčka potrvá až do půlky října,“ uvedla Pavlína Dvořáková, která se na ní podílí.
Kvalifikační turnaje se konají v Kolumbii a Číně. Náklady na jeden přijdou až na sto padesát tisíc korun. Sportovec totiž potřebuje neustálou pomoc asistentky, na cestách ho doprovází i jeho otec. Ačkoli čtvrtinu nákladů Vašíčkovi hradí Česká federace Spastic Handicap a dlouhodobě ho podporuje i město Blansko, na zbytek si peníze musí sehnat sám. Další akce na jeho podporu se uskuteční dvanáctého září při Blanenské desítce. „Také se zde budou prodávat různé předměty. Dále si Kamilovi příznivci obléknou modrá trička s nápisem Podporuji Kamila a poběží hlavní závod na tisíc pět set metrů,“ řekla dále Dvořáková. Podporovatelé handicapovaného sportovce poběží i čtyřiadvacátého října na Půlmaratonu Moravským krasem. Peníze plánují sbírat i na účet v Nadačním fondu Veronika a do poloviny října prostřednictvím webového portálu hithit.cz.
Pokud se Vašíček turnajů zúčastní a na olympiádu se probojuje, má velké ambice. „Jako každý sportovec i já toužím domů dovézt medaili. Konkurence je velmi vyrovnaná, ale věřím, že se na medailové příčce můžu umístit,“ řekl.
Mladý muž je na vozíku po úrazu na motorce. Ovládá jej pouze hlavou. Musel se vzdát závodního lyžování, tak si našel sport boccia. Je i členem české reprezentace.

MICHAELA REISIGLOVÁ
Blanenský deník
http://blanensky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.