O cenu Křesadlo letos bojovali tři nominovaní dobrovolníci

křesadlo

O dalším držiteli ceny Křesadlo rozhodla pětičlenná odborná komise, která zasedla včera odpoledne

Pelhřimovsko – Cena Křesadlo, která si každoročně najde jednoho z dobrovolníků na Pelhřimovsku, už zná svého majitele i za loňský rok.

Je jím Renáta Marková, která působí nejen v pelhřimovském Fokusu Vysočina. „Porota se jednoznačně shodla právě na Renátě Markové, protože chodí pravidelně doučovat děti ze sociálně slabých rodin,“ prozradila jeden z důvodů udělení ceny Křesadlo Andrea Kozojedová z Dobrovolnického centra pelhřimovského Fokusu Vysočina.

Nominovány na cenu Křesadlo byly také dobrovolnice Mária Polyak z Domova pro seniory Pelhřimov a Nela Řiháčková z pelhřimovské Hodiny H. „Nominací by tedy mohlo být víc na to, kolik je na Pelhřimovsku dobrovolníků,“ přemítala Kozojedová.

Cenu Křesadlo uděluje Dobrovolnické centrum v Pelhřimově od roku 2002.

„Za tu dobu, co cenu udělujeme, je dobrovolníků mnohem víc. Máme i víc dobrovolnických hodin, takže je vidět, že lidé se tomu věnují,“ pochvalovala si kladný vývoj v dobrovolnickém světě Kozojedová. „Pro dobrovolníky se snažíme připravovat různé motivační aktivity. Za jejich činnost se je snažíme odměňovat, protože každý by si zasloužil nějakou odměnu. Bohužel Křesadlo může každým rokem získat jen jeden,“ pokračovala Kozojedová.

Renáta Marková si svou cenu převezme při příležitosti udělení Cen města Pelhřimova v sobotu 28. ledna v kulturním domě Máj.

Dosavadní držitelé ceny Křesadlo

2002: Theodor Štěpánek (Farní charita Pacov), 2003: Denisa Štursová (Česká katolická charita), 2004: Josef Hejda, 2005: Božena Tomanová (Nemocnice Pelhřimov), 2006: Zdeněk Nadrchal a Ludmila Nadrchalová (Nemocnice Pelhřimov), 2008: Romana Pernikářová (Centrum pro zdravotně postižené a FOKUS Vysočina), Ivana Blažková (Centrum pro zdravotně postižené), 2009: Věra Marešová (FOKUS Vysočina), 2010: Karel Kužel (FOKUS Vysočina), 2011: Martin Kubát (Centrum pro zdravotně postižené), 2012: Jaroslav Maška a Lenka Mašková (dobrovolnická činnost pro občany Pelhřimova), 2013: Eva Říhová (Hodina H), 2014: Michal Novák (FOKUS Vysočina), 2015: Libuše Doubková (FOKUS Vysočina)

DENISA ŠIMANOVÁ
Pelhřimovský deník
http://www.pelhrimovsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.