Olomoucký kraj vydal informační brožuru pro zrakově postižené

Informace o optických pomůckách, vzdělávacích kurzech či vhodném zaměstnání pro lidi s vadami zraku obsahuje nová brožura vydaná Olomouckým krajem a několika organizacemi, které pomáhají lidem se zrakovým postižením. Brožura je k mání například v čekárnách ordinací či na úřadech.

„Celá brožura je navržena tak, aby poutavou komiksovou formou poukazovala na sociální služby pro osoby se zrakovým postižením v Olomouckém kraji,“ řekl ČTK předseda oblastní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Olomouci Jan Příborský.

Informační brožury budou postupně umisťovány do ambulancí očních lékařů. Informace v nich podle Příborského najdou lékaři i pacienti, kteří mají oční vadu a potřebují odbornou pomoc ze strany poskytovatelů sociálních služeb. Tištěný rádce bude k dispozici také v čekárnách praktických lékařů, na úřadech práce, odborech sociálních věcí a u poskytovatelů sociálních služeb.

Lidem může nová brožura podle vedoucí Krajského ambulantního střediska Tyfloservisu Olomouc Veroniky Haiclové pomoci při jejich snaze překonat důsledky zrakového postižení a zvládnout náročnou životní situaci, která někdy přijde znenadání.

„Po překonání důsledků zrakového postižení v oblasti osobní a sociální je nutné překonat důsledky do pracovní oblasti,“ upozornil ředitel TyfloCentra Olomouc Petr Zavadil. U lidí s těžkým zrakovým postižením podle něj bývá častým problémem nezaměstnanost, která se blíží k hranici 80 procent. „Tu se u nás v TyfloCentru snažíme eliminovat pomocí vzdělávacích kurzů či následného zapojení do pracovního procesu v rámci sociální firmy Ergones,“ dodal.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.